Pobeda za kraj: Srbija srušila svetske prvake za 5. mesto u Budimpešti!

26.01.2020

14:44 >> 16:09

Vaterpolisti Srbije su osvojili 5. mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, pošto su bili bolji od selekcije Italije rezultatom 8:7.

RepublikaFoto: ST/Todor Petković
Srbija udara na Italiju za peto mesto

Srbija je prvu četvrtinu počela dobrom odbranom posle koje je usledio prekršaj za peterac, a najstrožu kaznu je u gol pretvorio Filip Filipović.

Branislav Mitrović je počeo sa tri dobre odbrane, da bi se Italijani malo konsolidovali i uspeli da postignu dva gola u nizu.

Ubrzo je Milan Aleksić pogodio za 2:2, da bi novu prednost Srbiji doneo Filip Filipović, a četvrtina je završena čudnom odlukom sudija da ne pokažu faul nad Duškom Mandićem.

U drugoj četvrtini, igra srpske selekcije se pomalo i raspala. Izabranici Dejana Savića su postigli samo jedan gol, a primili su čak četiri.

Di Fulvio je bio veoma opasan i na najbolji način prikazao svoj raskošni talenat. Nije realizacija jnemu bila problem i malo je nedostajalo da tu prednost dodatno uveća u poslednjem napadu u prvom poluvremenu, ali je ipak pri pauzi na semaforu stajalo 6:4 u korist Italije.

Dušan Mandić

Ipak, srpski tim je u nastavku zaigrao mnogo bolje, pre svega u odbrani, i protivniku je dozvolio da u trećem i četvrtom peroodu postigne samo jedan pogodak.

Odlučujući pogodak upisao je Dušan Mandić minut i 47 sekudni pre kraja, a u poslednjem napadu Italijana, sa igračem više, golman Gojko Pijetlović je odlično reagovao i sačuvao pobedu svom timu.

IV ČETVRTINA SRBIJA - ITALIJA 8:7

8:7 Mandiiiiić!

6. minut - Ranđelović izblokiran, pa sjajna odbrana naših! Onda i novi promašaj Di Fulvija!

7:7 Italijani izjednačuju preko centra!

5. minut - Vico se sjano okrenuo, ali bez realizacije, naši momci diktiraju tempo u bazenu.

7:6 Srbija vodi! Aleksić sjajnim udarcem pokazuje da je u sjajnom formi, Srbije posle minus 2 na plus 1!

III ČETVRTINA SRBIJA - ITALIJA 6:6

6:6 Aleksić ka Jakšiću za izjednačenje u samom finišu 3. četvrtine!

7. minut - Srbija odlično igra odbranu, ali ne ide u napadu! Di Fulvio je stao!

5:6 Miloš Ćuk smanjuje vođstvo Italije!

II ČETVRTINA SRBIJA - ITALIJA 4:6

Kraj druge četvrtine!

4:6 Nezaustavljivi Di Fulvio!

4:5 Sjajna akcija Mandića i Ranđelovića!

3:5 Zvezda Pro Reka Du Fulvio povećava vođstvo!

3:4 Još jednom Filjoli, sada sa desne strane! Snažan šut, Mirović nije imao šanse!

3:3 Filjoli izjednačuje! Žestoka borba u bazenu dve vaterpolo velesile!

I ČETVRTINA SRBIJA - ITALIJA 3:2

3:2 Srbija vodi posle kontranapada, bravura Filipovića!

2:2 Srbija koristi dva igrača više, sjajan potez Aleksića!

1:2 Koriste Italijani igrača više, Bodegas strelac!

1:1 Di Fulvio izjednačuje! Mitrović nije imao šanse!

3. minut - Dobar napad Italijana, ali sjajna reakcija Mitrovića!

1:0 Filipović siguran, Srbija vodi!

1. minut - Branislav Mitrović startuje sa dve odbrane. Vico je izgradio sjajnu poziciju sa šut, fauliran je sa leđa i iznudio je peterac.

"Delfini" su u četvrtfinalu izgubili od Španije posle peteraca, dok je "azure" iznenadila reprezentacija Crne Gore.

Mnogi su mislili da će ovaj okršaj gledati u finalu, ali ipak ćemo gledati borbu za čast olimpijskog i svetskog prvaka.