Mađari i Hrvati u polufinalu, Srbija sa Grčkom

22.01.2020

20:38

Selekcije Mađarske i Hrvatske obezbedile su plasman u polufinale Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Hrvati idu dalje

Mađari su savladali Rusiju sa 14:10 u meču u kome su postepeno lomili otpor protivnika. Na poluvremenu je domaćin vodio sa golom razlike, ali je Rusija pala u poslednjoj četvrtini i izgubila ovaj meč.

U drugom četvrtfinalu Hrvati su vrlo lako izašli na kraj sa Grčkom. Na kraju je bilo 14:11, a u prvoj četvrtini je tim Hrvatske dao čak 6 golova. Prednost je samo rasla, a iako se učinilo da će Grčka uspeti da se vrati početkom drugog poluvremena, to se nije desilo.

U polufinalima EP će se sastati Crna Gora i Mađarska, te Hrvatska i Španija, a Grci će u doigravanju od 5. do 8. mesta igrati sa Srbijom.