Slovenci preokretom do velike pobede!

21.01.2020

21:42

Rukometaši Slovenije pobedili su selekciju Portugalije sa 29:24 u grupi 2 Evropskog prvenstva, a posle trijumfa Švedske protiv Mašarske 24:18 na korak su do plasmana u polufinale.

RepublikaFoto: EHF
Dean Bombac

Slovenci su u Malmeu opravdali ulogu favorita protiv tima koji se smatra najprijatnijim iznenađenjem turnira.

Iako su Portugalci na poluvremenu imali gol prednosti (15:14), u drugih 30 minuta Slovenci su uspeli da uspostave kontrolu i sigurnom igrom dođu do pobede.

Blaž Janc je sa sedam golova bio najefikasniji, po šest su postigli Jure Dolenec i Borut Mačkovšek.

U Portugalu su se istakli Andre Gomeš sa šest pogodaka i golman Alfredo Kintana sa 15 odbrana.