Rumuni šokirali Ruse i plasirali se u osminu finala!

18.01.2020

12:13

Vaterpolo reprezentacija Rumunije je savladala Rusiju 11:10 i tako napravila jedno od najvećih iznenađenja na ovom prvenstvu Evrope.

RepublikaFoto: Tanjug/Z. ŽESTIĆ
Neočekivan poraz Rusije

Rumuni su ovom pobedom skoro sigurno osigurali prolazak u osminu finala, pošto ih sa takmičenja izbacuje samo poraz Srbije ili nerešen rezultat u meču “Delfina” sa Nizozemskom.

U prvom poluvremenu se igralo u egalu i posle 3:3 u prvoj četvrtini Rumuni su na kraju druge uspeli da imaju jedan gol prednosti. Prelomili su meč u trećoj četvrtini koju su dobili sa 2:0, a iako je Rusija došla nadomak remija, Rumuni su uspeli da dođu do pobede.

U prvom meču dana Španija je deklasirala Tursku 24:7.