Drugo nismo ni očekivali: Srbija porazom od Hrvatske završila EP za zaborav!

13.01.2020

19:04 >> 21:05

Rukometaši Srbije poraženi su u poslednjem kolu grupne faze EP od Hrvatske rezultatom 24:21.

RepublikaFoto: RSS
Rukometaši Srbije

Srbija je odlično odigrala prvo poluvreme, čvrstvo u odbrani i na pauzu je otišla sa dva gola prednosti.

Ipak, od sredine drugog dela Hrvatska je velikom serijom stekla nedostižno vođstvo koje je uspešno sačuvala do samog kraja.

Početak utakmice bio je "tvrd" i u prvih šest minuta viđena su samo dva gola. Za Hrvate je pogodio Mandić, dok se kod "Orlova" prvi upisao Nikolić.

Egal dve ekipe prekinuo je golman Marin Šego, sa nekoliko uzastopnih odbrana, što su u napadu koristili i prednost „kauboja“ povećavali Karačić, Stepančić i Duvnjak.

Vraćanje u meč Srbije poklopio se sa isključenjem Mamića. U tim trenucima raspoložen je bio Miljan Pušica, pa je rezultat ponovo bio na početku.

Igralo se "gol za gol", da bi u završnici prvog poluvremena „Orlovi“ napravili seriju 4:0, stigli do vođstva od 10:8, koje su sačuvali do odlaska na odmor.

Hrvatska je u drugom poluvremenu podigla nivo igre, a na ruku im je išao i veliki broj grešaka, odnosno promašenih zicera srpskih rukometaša.

Oni su sredinom ovog dela meča uspeli da naprave veliku seriju od 7:1. čime su praktično prelomili duel u svoju korist.

U poslednjih petnaesteak minuta su samo "odrađivali" posao i nisu dozvodili našim reprezentativcima da im ugroze vođstvo.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Lazar Kukić i Bogdan Radivojević sa po četiri gola, dok su Zoran Nikolić i Vanja Ilić dodali po tri.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili Domagoj Duvnjak i Luka Stepančić sa po pet pogodaka, dok su po tri postigli Cindrić, Karačić, Mandić i Horvat.

Iz grupe A u narednu rundu plasirali su se Hrvatska i Belorusija, dok su takmičenje završili Srbija i Crna Gora.

SRBIJA - HRVATSKA 21:24

II POLUVREME

Kraj meča i pobeda Hrvata.

21:24 - Raspucao se Radivojević, ali prekasno.

20:24 - Bravo za Hukića, lep pogodak najboljeg igrača Srbije na ovom meču.

19:24 - Ponovo se raspala igra Srbije, Cindrić to znalački koristi. Raste prednost Hrvata.

19:23 - Neverovatno, ponovo ne koristimo igrača više, a Mandić to kažnjava.

19:22 - Cindrić prekida seriju srpskog tima.

19:21 - Treći gol Ilića, prvi iz sedmerca. Imamo igrača više, možemo li do preokreta?

18:21 - Radivojević pogađa prazan gol sa svoje polovine.

17:21 - Sretenović lepim golom dodatno smanjuje prednost Hrvata.

16:21 - Kukić konačno pogađa.

15:21 - Ponovo grešimo, a Hrvati lagano postižu još jedan gol.

15:20 - Amaterska igra Srbije, raste prednost "kockastih".

15:19 - Karačić pogađa, Srbija u nokdaunu.

15:18 - Šipić kažnjava neverovatan promašaj Radivojevića.

15:17 - Radivojević iz sedmerca kojeg je iznudio Kukić prekida seriju "kauboja".

14:17 - Očajno igra Srbija u ovim trenucima, nova greška i novi pogodak Hrvata iz kontra napada.

14:16 - Sevnula je nova kontra Hrvatske, Mandić lako realizuje situaciju 1 na 1.

14:15 - Sramotna greška Ilića, Hrvati ponovo vode.

14:14 - Nikolić je promašio nepromašivo, a Duvnjak postiže gol za Hrvate sa igračem manje.

14:13 - Peti gol Stepančića, ali je posle pogotka ostao na zemlji hrvatski rukometaš.

14:12 - Igra se Srbija rukometa, Nikolić koristi asistenciju Crnoglavca.

13:12 - Sjajna akcija Srbije, Crnoglavac se upisuje u listu strelaca, a mi ponovo vodimo.

12:12 - Horvatov drugi gol iz sedmerca.

12:11 - Još jedan neverovatan gol Hrvata, ovoga puta pogodio je Duvnjak.

12:10 - Fenomenalan napad Srbije i drugi pogodak Nikolića.

11:10 - Spektakularan pogodak Stepančića, Cupara je bio nemoćan.

11:9 - Sada Srbija stiže do gola preko kirla sa igračem više. Ilić je bio precizan.

10:9 - Hrvati preko Cindrića sa igračem više smanjuju prednost Srbije.

I POLUVREME

Srbija vodi na poluvremenu protiv favorizovanog rivala. Najbolja partija našeg tima na EP.

10:8 - Auuu kakva akcija Srbije i pogodak Đukića.

9:8 - Prvi gol na EP za Mošića, Srbija vodi po prvi put.

8:8 - Novi dobar napad Srbije i pogodak Pešića.

7:8 - Brz centar i pogodak Vanje Ilića.

6:8 - Treći gol Stepnačića. Sjajan cepelin Hrvata.

6:7 - Zlatko Horvat uzvraža istom merom i vraća Hrvate u vođstvo.

6:6 - Kukić precizan sa sedam metara.

5:6 - Kukić uzvraća na drugoj strani.

4:6 - Lepa akcija i pogodak Muse.

4:5 - Pušica ponovo precizan, Srbija na minus 1.

3:5 - Ilić promašio sedmerac. Očajna igra Srbije.

3:5 - Srećan pogodak Pušice. Lopta prevarila golmana Hrvatske.

2:5 - Očajni smo u napadu, još gori u odbrani, Duvnjak uvećava prednost rivala.

2:4 - Stepančić lagano prolazi i postiže novi gol.

2:3 - Radivojević neprecizan u kontri, Karačić to surovo kažnjava. Srbija ima igrača manje.

2:2 - Radivojević sa krila pronalazi put do mreže.

1:2 - Stepančić vraća prednost "kockastima".

1:1 - Lepo se snašao u kontri Nikolić i postigao prvi gol za Srbiju. Ovom pogotku prethodio je period od nekoliko minuta u kojima su oba tima uglavnom imala loše napade.

0:1 - Mandić dovodi Hrvate u vođstvo.

Krenula je utakmica u Gracu.

20:25 - Tokom intoriranja srpske himne, razularena masa Hrvata zviždala je sa tribina. Sa druge strane dok je išla hrvatska himna, naši navijači su pokazali poštovanje.

20:10 - Statistika nam i ne izgleda previše loše, ali uzalud.