Hrabra Vojvodina NS seme eliminisala Arkadu iz Galacija posle "zlatnog seta!"

13.11.2019

22:35

Vojvodina NS seme iz Novog Sada, prvak Srbije i pobednik Banka Poštanska štedionica Superlige 2018/2019. plasirala se u 3. rundu kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2020. pošto je večeras u 2. rundi eliminisala rumunsku Arkadu iz Galacija trijumfom u "zlatnom setu" sa 15:11, posle 21 minuta igre. U regularnom toku utakmice, u maloj sali SPC Vojvodina u Novom Sadu, Vojvodina NS seme je pobedila Arkadu sa 3:1, po setovima 25:20, 21:25, 25:21 i 25:22, posle 117 minuta igre.

RepublikaFoto: Odbojkaški savez Srbije
Fenomenalna partija novosadske "stare dame!"

U prvom meču, odigranom u Rumuniji, Arkada je pobedila Vojvodinu NS seme sa 3:0 (25:23, 25:17, 25:21).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku će odlučiti "zlatni set" (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Novosađani će u 3. rundi (19 – 21. novembra i 26 – 28. novembra) igrati protiv pobednika dvomeča Šahtjor Soligorsk (BLR) – VaLePa Sastamala (FIN). U prvoj utakmici, odigranoj u Minsku, Šahtjor je pobedio sa 3:0 (29:27, 25:22, 25:13), a revanš će se odigrati sutra (četvrtak, 14. novembar) od 17.30 časova po našem vremenu u Finskoj.