Srbi protiv Crnogoraca za čast!

06.04.2019

17:02

Vaterpolisti Srbije igraće za peto mesto na Evropa kupu u Zagrebu, pošto su u meču za plasman savladali Grčku sa 14:10 (3:4, 5:4, 3:1, 3:1)

Filip Filipović

Ključni trenutak za Srbiju se dogodio krajem treće četvrtine kada je Mitrović odbranio peterac prvi vođstvu "delfina" 10:9, a već u narednom napadu je Filipović pogodio i doneo prvi put dva gola prednosti Srbiji. U poslednjoj četvrtini Srbija je potpuno nadigrala Grčku i došla do ubedljive pobede.

Najefikasniji u Srbiji bio je Filip FIlipović sa četiri pogotka, dok je tri gola dao Duško Pjetlović. Kod Grka su Kapotis i Gunas postigli po tri gola.

Rival srpskim vaterpolistima u meču za peto mesto biće Crna Gora. Meč se igra u nedlju od 16.45 sati.