Na korak od preokreta: Vaterpolisti Srbije zaustavljeni u četvrtfinalu!

Autor: B92.net, Republika

05.04.2019

16:03

Vaterpolisti Srbije, eliminisani su u četvrtfinalu Evropa Kupa od reprezentacije Španije, koja je zasluženo slavila rezultatom 13:12.

RepublikaFoto: starsport
Poraz u četvrtfinalu Evropa Kupa...

U završnici Evropa Kupa u Zagrebu su vaterpolisti Španije eliminisali Srbiju rezultatom 13:12, u interesantnoj utakmici u kojoj su Španci vodili od samog početka i na kraju uspeli da uspešno privedu meč kraju.

Španija je imala čak četiri peterca u ovom susretu, čini se da su se bolje aklimatizovali na nova pravila od srpskih reprezentativaca. Srbija je u 3 od 4 četvrtine dobila sprint za loptu, ali jedina četvrtina koju je dobila je bila ona treća.

U poslednjih osam minuta smo videli pravu dramu, Srbija je smanjivala prednost Španaca koliko je mogla, u poslednjem napadu je čak imala šansu da dođe i do izjednačenja, ali je Andrija Prlainović bio neprecizan.

Na kraju, zaslužen trijumf Španije rezultatom 13:12, u polufinalnom duelu čekaju pobednika iz susreta Hrvatska – Grčka.