ZVEZDU PRATILA SREĆA, POBEDA FMP-A OSTALA NA OBRUČU!

07.06.2018

20:16 >> 20:19

Košarkaši Crvene zvezde su poveli sa 1:0 u seriji protiv FMP-a u finalnoj seriji domaćeg prvenstva i do ovog trijumfa su došli teže nego što je bilo ko mislio - 84:83! Polaganje Stefana Pota za pobedu gostiju iz Železnika ostalo na obruču u poslednjim sekundama susreta.

Omić u akciji protiv FMP-a

Košarkaši Crvene zvezde su načinili prvi korak ka odbrani domaćeg prvenstva, pošto su pred svojim navijačima u prvom susretu reprize finalne serije iz prošle sezone bili bolji od FMP-a za pola koša!

Ispostavilo se da je ključnu trojku pogodio Džejms Feldin na 12 sekundi pre kraja susreta, iako je pre toga Pot pocepao mrežicu sa osam metara za vođstvo "pantera".

Utakmica je počela otvoreno sa obe strane, napad je bio daleko važniji od odbrane, pa je posle 10 minuta košarke u "Pioniru" na semaforu stajalo 24:25.

Čini se da su se ispucala oba tima posle 10 minuta igre, pošto su u nastavku bili nešto sporiji u napadu, igra je bila ispresecana velikim brojem faulova, a u veoma gruboj igri Zvezda je imala prednost od 38:36 na velikom odmoru.

Nastavilo se kao i u prvih 20 minuta, sudije su dosudile veliki broj faulova na obe strane, a Ročesti i Omić na jednoj, odnosno Nenadić i Jeremić na drugoj strani su vukli konopac na stranu svog tima.

U ovom nadmetanju, koje je neočekivano bilo nabijeno tenzijom (Antić dobio isključujuću grešku zbog svađe sa sudijama u 33. minutu) prednost se smenjivala na obe strane naizmenično. Kada se činilo da jedna ekipa popušta, momentalno bi stigao odgovor na drugoj strani.

Gosti su imali prednost i od 7 poena početkom poslednjeg kvartala, ali je Omić odigrao glavnu ulogu u topljenju prednosti rivala, pripomogao mu je Ročesti i Zvezda se vratila očas posla u egal. Jeremić je pogađao neke nestvarne trojke za FMP, ali mu je na kraju Feldin sve poništio za konačnih 84:83!

Poslednji napad nije iskoristio Stefan Pot, iako je bio u dobroj poziciji, pa ćemo drugi meč u Železniku, koji je na programu u subotu od 18 časova dočekati sa prednošću aktuelnog branioca titule.

Kod Zvezde najbolji su bili Omić sa 22 i Ročesti sa 21 poenom, a kod FMP-a su se pokazali Nenadić sa 19 (15 poena u prvom poluvremenu) i Jeremić sa 18 poena.

Tok meča:

IV četvrtina

40. minut - Feldin pogađa za tri na 12 sekundi do kraja - 84:83!! Pot promašuje polaganje na kraju, ostaje 84:83!

Omić sa linije penala polovičan 81:80, Stefan Pot pogađa trojku na dvadeset sekundi pre kraja - 81:83!

39. minut - Kakva rola Ročestija, pogađa težak šut za dva - 80:79

38. minut - Kakva trojka Jeremića za 74:78, uzvraća mu Ročesti sjajnom trojkom iz driblinga - 77:78

37. minut - FMP nakon dve vezane trojke vraća prednost, Jeremić pogađa dalekometni šut za 72:75

36. minut - Omić je čovek preokreta na ovom susretu - 72:69

35. minut - Omić fintira Simanića i smanjuje na 67:68

34. minut - Stefan Pot precizan sa linije penala za 64:68

33. minut - Kapiten Zvezde Pero Antić je isključen nakon tehničke greške i burnih prigovora sudijama

32. minut - Feldin pogađa trojka nakon što se lopta nećkala na obruču - 62:65

31. minut - Pot iz prodora pogađa za 56:63, Ročesti mu uzvraća trojkom na drugom kraju terena - 59:63

III četvrtina

30. minut - Nenadić iz kontre polaže loptu na koš za 54:61, gosti iz Železnika prave ozbiljnu seriju

29. minut - Odžo pogađa koš pored Omića za 54:56

28. minut - Omićev koš se priznaje, blokada Apića je kasnila, pa je svirana silazna putanja - 54:53

27. minut - Izjednačenje u "Pionir" nakon pogotka Apića - 50:50

26. minut - Feldin pogađa dugačku dvojku, a na drugoj strani mu uzvraća Jeremić za tri poena - 47:46

24. minut - Ognjen Dobrić pogađa elegantno iz prodora - 43:40

22. minut - Majkl Odžo sa bacanja smanjuje Zvezdinu prednost na 41:40

21. minut - Nastavlja se drugo poluvreme poenima Dobrića - 40:36

II četvrtina

10. minut: Druga četvrtina je obilovala promašajima na obe strane. Prvih deset minuta je završeno 24:25, druga četvrtina je završena 14:11 - 38:35

9. minut: Davidovac posle promašaja Antića upisuje nove poene

8. minut: Posle Pota na liniju slobodnih bacanja stao je Feldin koji je promašio oba. Remić smanjuje prednost Zvezde.

7. minut: Lagani poeni Pota posle serije promašaja na obe strane. Antić pogađa svoju drugu trojku na meču, Zvezdinu treću

6. minut: Feldin sa slobodnih bacanja dva od dva - prvi poeni na meču

5. minut: Davidovac polaže i donosi izjednačenje Zvezdi

4. minut: Antić trojkom prekida post Zvezde. Pet od devet FMP ima sa slobodnjaka, Odžo jedno promašuje jedno pogađa

3. minut: Jedna trojka od deset pokušaja Zvezde.

2. minut: FMP vodi četiri poena, Zvezda bez poena u drugoj četvrtini. Treći faul Omića. Odžo pravi probleme Zvezdi

1. minut: Prvi minut druge četvrtine je protekao bez poena iz igre

I četvrtina

10. minut: Prva četvrtina se završava vođstvom FMP-a 25:24

9. minut: FMP dolazi do prednosti serijom 6:0

8. minut: Lazić pogađa dvojku, a potom pravi prekršaj za dva slobodna bacanja Nenadića koji jedno daje drugo promašuje. Trojku za FMP pogađa Radovanović, potom Apić za izjednačenje 22:22

7. minut: Nenadić najzapaženiji pojedinac na utakmici dvanaesti poen

5. minut: Alen Omić ubacuje nove poene a uz to je fauliran, koristi i slobodno bacanje 16:12. Nenadić ubacuje deseti poen

4. minut: Omić zakucava posle asistencije Ročestija

3. minut: Odžo se upisuje u strelce. Ročesti skoro sa devet metara pogađa trojku. Na drugoj strani osam poena Nenadića

2. minut: Nenadić ubacuje prvu trojku na meču - 4:5 s obzirom da je Ročesti ubacio dvojku. Nenadić pogađa novu trojku 2 od 2

1. minut: Utakmica je počela poenima Lazića 2:0, Pot uzvraća na drugoj strani identično

20:00 - Igrači oba tima su izašla u posebnim majicama kako bi skrenuli pažnju na plućnu arterisju hipertenziju

19:55 - Katarina Dimitrijević je izvela himnu Srbije