"ORLOVI" PALI U FRANKFURTU: Nemačka nadigrala Srbiju

23.02.2018

20:23

Muška košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Nemačke 79:75 (20:26, 20:15, 17:19, 22:15) u meču 3. kola grupe F drugog kruga kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2019. godine.

RepublikaFoto: fiba.basketball
Jelovac na meču sa Nemačkom

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Miroslav Raduljica sa 22 poena, dok je Ivan Paunić dodao 10.

U pobedničkom timu istakao se Bencing sa 17 poena.

Gruzija je ranije danas u gostima pobedila Austriju 78:64.

Nemačka je prva na tabeli sa tri pobede, dok Srbija ima dva trijumfa i jedan poraz.

U narednom kolu za dva dana, sastaće se Gruzija - Nemačka i Austrija - Srbija.

Plasman u narednu fazu takmičenja obezbediće po tri najbolje selekcije iz svake grupe.

Oslabljena selekcija Srbije doživela je prvi poraz u kvalifikacijama za SP. Naša selekcija je dobro počela meč i posle pet minuta imala je plus osam. Samo minut kasnije bilo je 17:7. Nemačka je uspela da se primakne u finišu prve četvrtine, koju je Srbija dobila 26:20. Nemci su uspeli da izjednače na 26:26. Usledio je potom period igre u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Srbija je ipak prvih 20 minuta rešila u svoju korist, 41:40.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu i u trećoj četvrtini, a Nemačka je u 27. minutu stekla i četiri poena prednosti. Međutim, usledio je period bolje igre našeg tima, a Srbija u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom, 59:57.

Domaćin je serijom 10:0 početkom poslednje deonice napravio preokret i došao do vođstva od 67:62. Od tog trenutka, selekcija Srbije nije uspela da dodje do izjednačenja, iako je u poslednjem minutu imala prilika s linije za slobodna bacanja, ali Dejan Todorović i Raduljica nisu bili precizni.

NEMAČKA – SRBIJA 79:74 (20:26, 20:15, 17:18, 22:15)

Nemačka: Akpinar 9, Bartel 4, Benzing 17, Bonga, Doret 4, Gifi 8, Hartenštajn 11, Obst 5, Saibou 7, Sejfert 6, Tada, Zirbes 8.

Srbija: Birčević 4, Đoković 6, Gagić 2, Jaramaz, Jelovac 9, Lešić 2, Paunić 11, Peno 2, Raduljica 22, Simonović 6, Tepić 2, Todorović 8.