SJAJNO FINALE: Partizan osvojio "Žućkovu levicu"

18.02.2018

19:14 >> 22:10

Košarkaši Partizana osvojili su Kup Radivoja Koraća pošto su posle velike borbe pobedili Crvenu zvezdu rezultatom 81:75.

Slavlje košarkaša Partizana
Ekipa Nenada Čanka je imala prednost ceo susret, i uz dosta muke i truda crno-beli su uspeli da odbiju napade crveno-belih, posebno u trećoj i četvrtoj četvrtini kada je Zvezda sa - 20 došla na svega - 7.

Ekipa Dušana Alimpijevića je dolazila i na -3 ali nisu imali dovoljno snage da u potpunosti preokrenu rezultat.

U prve dve četvrtine Partizan je napravio lepu zalihu poena, što su crno-beli uspeli da sačuvaju do kraja utakmice.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vilijams-Gos sa 23 poena, Novica Veličković je dodao 13, Đorđe Gagić 12, a Vanja Marinković 10.

Za MVP-ja proglašen je Vilijams-Gos.

Na drugoj strani su po 14 poena ubacili Nemanja Dangubić i Milko Bjelica, a 10 je dodao Dilan Enis.

Crno-belima je ovo prvi trofej u Kupu Radivoja Koraća posle 2012. godine.

UŽIVO:

IV četvrtina

10. minut: Ročersti sa penala dva od dva. Gagić verovatno odlučujuće poene pogađa. Bjelica na ulaz i pogađa dva poena

9. minut: Dangubić na liniji za slobodna bacanja, koristi oba. Četvrtio faul Novice Veličkovića. Enis šalje na penal Aranitovića koji koristi samo jedno bacanje

8. minut: Lesor se poenima iskupio za lošu odbranu, a Lazić šalje Gosa ponovo na slobodnjake, koje koristi plej Partizana. Dangubić sa slobodnjaka 1 od 2

7. minut: Gagić poentira pored Lesora

6. minut: Posle dva promašaja Marinkovića za tri poena, ni Zvezda nije iskoristila napad. Partizan traži poene preko Gosa koji šutira slobodna bacanja- dva od dva

5. minut: Marinković lepo zakucava. Lazić pogađa za dva na drugoj strani. Lesor krade loptu i zakucava

4. minut: Pored dva poena Janković upisuje i poen sa dodatnog slobodnog bacanja. Potom Zvezda krade loptu i sjajno zakucavanje Jankovića

3. minut: Marinković je uhvatio loptu i sam krenuo na odbranu Zvezde. Zaustavljen je faulom pa je ponovo na liniji za slobodna bacanja i ponovo polovičan učinak

2. minut: Enis upisuje poene, prve u ovoj četvrtini. Partizan ih traži preko slobodnih bacanja koje šutira Vanja Marinković - polovičan

1. minut: Poslednja četvrtina počinje faulom Jankovića. A Mihailo Andrić na početku četvrte četvrtina dobija petu ličnu grešku

III četvrtina

10. minut: Veličković na jednoj i Enis na drugoj upisuju poene. Crno-beli upisuju poene i sa slobodnih bacanja. Četvrtina se završava slobodnim bacanjima Davidovca, a on koristi oba

8. minut: Veličković i Vilijam Gos vraćaju dvocifrenu prednost i prave seriju 7-0. Andrić upisuje trojku za crno-bele. 9-0 serija, ali Dangubić vraća trojku

6. minut: Tri slobodnjaka za Feldina, koristi sva tri. Veličković pogađa za crno-bele

5. minut: Si polovičan sa penala, jedan od dva. Trojka Bjelice posle poena Ročerstija

4. minut: Feldin promašuje otvoren šut za tri poena, na drugoj strani, Partizan bez dobrog napada.

2. minut: Igrači Crvene zvezde su već napravili četiri faula. Gagić precizan sa linije slobodnih bacanja, dva od dva. Omić zakucava na dodavanje Ročerstija

1.minut: Počela je treća četvrtina trojkom Nemanje Dangubića

II ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena Partizan ima prednost posle prvih 20 minuta igre - 31:49

10. minut - Enis iz kontre polaže loptu u koš nakon blokade Jankovića nad Veličkovićem - 29:46

9. minut - Si postaje treći igrač u redovima Partizana sa tri lične greške... Janković sa bacanja polovičan 27:46

8. minut - Si opet u centru pažnje, pogađa pod faulom Jankovića - 25:44. Andrić pravi treći faul, Antić sa bacanja smanjuje na 26:44

7. minut - Si prikucava jedan promašaj za 24:40

5. minut - Marinković iz okreta za 20:35, Ročesti na drugoj strani beleži prve poene 22:35

4. minut - Dangubić pogađa dvojku uz faul Marinkovića - 20:33

3. minut  - Vilijams-Gos pogađa za +20 - 11:31, Bjelica smanjuje sa bacanja 13:31

2. minut - Von pogađa sa poludistance 11:27

1. minut - Šalić pravi drugi faul u Partizanu, Zvezda sa bacanje smanjuje na 11:25. Partizan je za 1:14 minuta izašao iz bonusa u drugoj četvrtini

I ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, Partizan vodi sa iznenađujućih 25:9

9. minut - Enis sa bacanja za 9:19

8. minut - Šalić pogađa dvojku za 7:19

7. minut - Veličković novom trojkom odvodi Partizan na dvocifrenu prednost 6:17

5. minut - Gos-Vilijams pogađa dugu dvojku za 6:11, na te poene se nadovezuje Veličković za 6:14

4. minut - Lazić smanjuje prednost Partizana sa bacanja 6:7

3. minut - Gagić novim poenima donosi Partizanu 5:4

1. minut - Dangubić otvara utakmicu zakucavanjem, Gagić mu uzvraća 2:2

20:55 U toku je predstavljanje igrača dve ekipe u prepunoj niškoj hali "Čair"

20:45 Pioniri Mege odbranili su trofej u Mini-kupu BeoBasket 2018, koji se u organizaciji Košarkaškog saveza Srbije održao u Nišu, jer su u finalu savladali Crvenu zvezdu sa 67:61 (23:19, 21:12, 6:12, 17:18).

20:30 Navijači pristižu u velikom broju, već sada je hala "Čair" u Nišu skoro do poslednjeg mesta popunjena...

20:30 Prošle sezone Crvena zvezda je slavila protiv desetkovanog tima Partizana u finalu 74:64, a jedan od odlučujućih koševa postigao je Marko Gudurić