(VIDEO) ZVEZDA PALA U ISTANBULU: Efes gorak za crveno-bele

12.01.2018

17:16 >> 19:29

Košarkaši Efesa pobedili su u Istanbulu ekipu Crvene zvezde 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24) u meču 17. kola Evrolige.

RepublikaFoto: euroleague.net
Bjelica i Motum

Najefikasniji u ekipi Efesa bio je Zoran Dragić sa 22 poena, dok je Erik Mekalum dodao 20. U ekipi Zvezde bio je Milko Bjelica sa 15 poena, dok je Tejlor Ročesti dodao 14, a Nikola Jovanović 13.

Crvena zvezda ima skor  od 7 pobeda i 10 poraza. Efes ima 5 pobeda i čak 12 poraza.

Zvezda je dobro ušla u meč, a oba tima su se smenjivala u vođstvu tokom prve četvrtine. Međutim, Efes je polovinom druge četvrtine serijom od 10:0 poveo sa 37:28. Domaći su potom stekli i 13 poena prednosti (43:30). Međutim, Zvezda je u završnici poluvremena uspela da se primakne na 46:50.

U trećoj četvrtini crveno-beli su "trojkom" Bjelice prišli na 55:53, ali su se domaći ponovo "odlepili" na 67:57. Zvezda je potom prišla na 69:71, ali su domaći serijom od 6:2 poveli 77:71.

Efes je seriju nastavio i na početku četvrte četvrtine i poveo sa 82:71, a onda je sigurnom igrom sačuvao vođstvo i stigao do pobede.

Košarkaši Reala pobedili su u gostima Himki sa 95:78. Real sada ima 11 pobeda i šest poraza, a Himki devet pobeda i osam poraza.

U 18. kolu, u utorak, Himki će u Beogradu igrati protiv Crvene zvezde, a Real će dan kasnije u Madridu dočekati Baskoniju.

TOK MEČA

IV četvrtina
40. minut -
Kraj utakmice. Pobeda Efesa 104:95

37. minut - Simon trojkom praktično dovodi Efes do pobede, 95:83
35. minut - Efes na pet minuta pre kraja vodi 86:81.
32. minut - Zvezda serijom 5:0 stiže do 82:76
31. minut - Efes početkom poslednje četvrtine dolazi do 82:71. Uzvraća Enis trojkom

III četvrtina

30. minut - Efes u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom, 77:71
29. minut - Dobra igra Zvezde, zakucava Lesor za 71:69. Ataman traži tajm-aut. Posle tajm-auta domaći serijom 6:2 stižu do 77:71

27. minut - Zvezda je prišla na minus 6 (71:65)
25. minut - Efes ponovo stiže na plus 10 (67:57)

23. minut - Bjelica trojkom sa skoro 10 metara smanuje na 55:53

21. minut - Efes otvara treću četvrtinu trojkom Motuma. II četvrtina

20. minut - Zvezda je u finišu prišla na 50:46. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme
18. minut - Zvezda je prišla na minus 10 (49:39)

16. minut - Efes stiže do dvocifrene prednosti, 43:30
14. minut - Serija grešaka košarkaša Zvezde. Efes stiže do najveće prednosti u dosadašnjem toku meča, 35:28. Alimpijević traži tajm-aut. U sledećem napadu novi poeni za domaći tim, 37:28
11. minut - Zvezda je drugu četvrtinu otvorila trojkom Jankovića za 24:22. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu.

I četvrtina

10. minut - Efes je prvu četvrtinu dobio sa 22:21

9. minut - Zvezda je uspela ponovo da povede trojkom Dangubića, 19:18
8. minut - Serija domaćeg tima od 8:1, Efes vodi 16:12
6. minut - Crveno-beli održavaju vođstvo, 11:8 za goste

5. minut - Problemi u napadu Efesa, a Zvezda vodi 7:6

2. minut - Zvezda vodi 2:0 poenima Bjelica, uzvraća Danston
1. minut - Utakmica je počela

I četvrtina

Crveno-beli zauzimaju 11. mesto sa skorom 7-9, dok je Efes poslednjeplasirani sa četiri pobede i 12 poraza.

Zvezda je pre koko mesec dana ubedljivo savladala Efes u Beogradu, 100:81.

- Dosta je promenjenih uloga u odnosu na prvu utakmicu. Prvo što je uočljivo je da igramo ponovo protiv njih u kratkom vremenskom periodu zbog promene rasporeda takmičenja u drugom delu Evrolige. Oni su promenili trenera, ali i uloge Lida i Štimca, a tu je odlazak jednog i dolazak drugog igrača. Zato ne mislim da će ova utakmica po bilo čemu biti slična onoj koju smo odigrali u Beogradu - izjavio je trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević.