ZVEZDA IZREŠETALA MEGU: Dobrić DOMINIRAO, a POVREDA bacila senku na trijumf!

Autor: Republika

09.06.2021

19:45 >> 19:50

Košarkaši Crvene zvezde stilgi su do ubedljive pobede 98:69 protiv Mege u finalu Košarkaške lige Srbije.

RepublikaFoto: Twittrer.com/KK Crvena zvezda
Junak Zvezde Ognjen Dobrić

Izuzetno izdanje šampiona ABA lige na otvaranju finala.

Domaćin je ušao maksimalno spremno u odbrani i napadu. Pogađali su trojke sa svih strana, naročito Ognjen Dobrić, skokove su grabili ispod oba koša i zaustavili glavnog asa rivala Filipa Petruševa.

Dobrić je odigrao sjajno za crveno-bele, ubacivši 18 od 20 poena u prvom poluvremenu, uključujući četiri trojke.

Ostaje gorak ukus pošto se već roviti Džordan Lojd povredio tokom doskoka na stoplao Ognjena Kuzmića. Sredinom treće deonice je napustio parket hramljući i nije se vraćao do kraja meča. Rezultat je već bio daleko na strani Zvezde.

Dobrića su ispratili Aleksa Radanov sa 15 poena, Marko Jagodić-Kuridža sa 12 i Lendri Noko sa 10 poena.

Malkolm Kazalon je u bledoj ekipi Mege bio najraspoloženiji sa 16 poena.

Zvezda overu titule može da ostvari 11. juna.

Kraj meča.

- 10. minut - Konačan rezultat postavlja Duop Rit trojkom.

- 8. minut - Domaćin stigao do 30 razlike. Davidovac upisao trojku.

- 4. minut - Crvena zvezda preko Marka Jagodića-Kuridže dolazi do najveće prednosti na meču, +27.

4. četvrtina

- 9. minut - Džordan Lojd je prilikom doskoka nagazio na nogu svoh saigrača Ognjena Kuzmića, koji se postavio u blok. Amerikanac se uhvatio odmah za stopalo i hramljući napustio teren.

- 8. minut - Odlični momenti Alekse Radanova, serija njegovih poena.

- 4. minut - Zvezda nastavlja sa sjanom igrom i jakim tempom. Mega ne može da se sastavi. Poene za Zvezdu postizali Noko i Jagodić-Kuridža.

3. četvrtina.

- Kraj prvog poluvremena.

- 10. minut - Crvena zvezda ima ubedljivo vođstvo protiv Mege na poluvremenu. Izuzetan šut za tri (10/19) i za dva (12/22) govore o efikasnosti i koncetraciji. Mega nesnađena u napadu, a Zvezda sve hvata pod obručem na obe strane.

- 7. minut - Serija 7:0 Mege za 46:31 prekinuta prodorom Alekse Radanova. Novak uzvraća.

- 4. minut - Crvena zvezda igra savršenu košarku. Agresivna odbrana, maksimalna napadačka efikasnost na svim poljima i dominacija u skoku.

- 1. minut - Nastavlja Zvezda sa fenomenalnim šutem za tri. Druga trojka Lazića, crveno-beli na 6/10 sa distance.

2. četvrtina

- 10. minut - Dobrić je već na 15 poena. Izuzetno raspoložen na samom startu. Uključujući trojku sa devet metara uz zvuk sirene.

- 9. minut - Marković snažno zakucava za Megu, Zvezda nastavlja sa dominacijom u reketu i odličnim šutem. Druga trojka Dobrića.

- 8. minut - Zvezda stiže do dvocifrene prednsoti. Lazić ubacuje trojku, Lojd završava kontru. Na drugoj strani poene postižu Tepić i Simonović.

- 5. minut - Lendri Noko hvata ofanzivni skok posle promašaja Dobrića na ziceru. Pogodak uz faul, promašio je slobodno bacanje. Jovan Novak se upisuje u strelce uspešnim 2+1. Dobrić hvata loptu u napadu i popravlja promašaj Hola. Kazalon na drugoj strani precizan za tri.

- 3. minut - Marko Jagodić-Kuridža upisuje se u strelce trojkom iz ćoška. Dobrić promašuje dve trojke, ali Zvezda je izborila treći vezani napad iz kod Dobrić uspeva da pogodi sa distance.

1. četvrtina

Utakmica je počela!

Crvena zvezda juri treću titulu u sezoni, posle trijumfa u ABA ligi i Kupu Radivoja Koraća.

Ekipa Dejana Radonjića je značajno oslabljena bez Korija Voldena.

Na drugoj strani, u redovima Mege je upravo doskorašnji igrač Zvezde Boriša Simanić i reprezentativac Srbije Dragan Milosavljević koji donosi preko potrebno iskustvo velikih utakmica i derbija protiv Zvezde.

Mega je izgubila sva tri duela protiv crveno-belih u sezoni, uključujući i finale Kupa.