TEODOSIĆ SE ZAPALIO: Srbin SRUŠIO Olimpiju za drugi brejk u Milanu!

07.06.2021

20:55

Košarkaši Virtusa iz Bolonje su savladali ekipu Olimpije iz Milana rezultatom 83:72 i tako poveli sa 2:0 u finalnoj seriji italijanskog šampionata.

Miloš Teodosić

Za trijumf je bio najzaslužniji srpski plejmejker Miloš Teodosić koji je zabeležio 21 poen, 4 skoka i 5 asistencija.

Srpski as je pogodio odlučujuću trojku sa sedam metara na minut i po do kraja, a pogodio je ukupno pet trojki iz devet pokušaja.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su meč dobili u poslednjoj četvrtini koju su dobili sa ubedljivih 25:13, a do tog trenutka smo gledali rezultatsku klackalicu, iako su domaćini iz Milana za nijansu bolje ušli u meč.

Za titulu šampiona Italije biće im potrebno da pobede ukupno četiri utakmice i sada se serija seli u Bolonju, gde je treći meč na programu već u sredu.

Kod Virtusa se istakao i Đampaolo Riči sa 15, dok je dvocifren bio samo još Marko Belineli sa 11 poena.

U domaćem timu je Šejvon Šilds sa 16 poena bio najefikasniji, Serhio Rodriges je imao 13, a jedan manje Kevin Panter.