PONIŽAVANJE FENERA: Micić UNIŠTIO Gudurića i Kokoškova u FINALU turske lige

03.06.2021

15:49

Košarkaši Efesa poveli su u finalnoj seriji turske Superlige protiv Fenerbahčea.

Vasilije Micić

Efes je u prvoj utakmici finala slavio na svom terenu rezultatom 111:71 (21:21, 22:19, 37:11, 31:20).

Posle prvog poluvremena koje je bilo izjednačeno, ekipa Ergina Atamana je slomila Fenerbahče u trećoj četvrtini koju je rešila u svoju korist sa 37:11.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šejn Larkin sa 23 poena, a Vasilije Micić je meč završio sa 19 poena, šest asistencija i tri skoka.

Sa druge strane, u ekipi Igora Kokoškova je prednjačio Melih Mahmutoglu sa 19 poena, a Marko Gudurić je ubacio devet, uz jednu uhvaćenu loptu.

Finalna serija u Turskoj se igra na tri pobede, a sledeći meč je na programu u subotu kada će Efes ponovo biti domaćin.