PARTIZAN NA KOLENIMA PRED MOMCIMA KOJI NOSE ROZE: Mega na korak do FINALA Superlige

01.06.2021

20:19

Košarkaši Mege poveli su sa 1-0 u polufinalnoj seriji Superlige Srbije.

RepublikaFoto: KK Partizan
Ognjen Jaramaz i Filip Petrušev u borbi za loptu

Mega je na svom terenu savladala Partizan rezultatom 94:86 (34:18, 16:24, 25:18, 19:26).

Ekipa Vladimira Jovanovića je u prvoj četvrtini razbila "parni valjak" na sitne komade (34:18), ali su se crno-beli u nastavku uzdigli i do poluvremena su prepolovili prednost Mege (50:42).

Ipak, domaći tim se u trećoj četvrtini ponovo odlepio, pa je u poslednjih deset minuta ušao sa 15 poena viška (75:60). U poslednjoj deonici je ekipa Aleksandra Matovića samo uspela da ublaži poraz.

Najzaslužniji za trijumf Mege bili su Malkolm Kazalon sa 23 poena i Filip Petrušev koji je ubacio jedan manje, uz osam skokova.

Sa druge strane, Partizan su predvodili Erik Mika sa 22 poena i 11 uhvaćenih lopti i Rade Zagorac sa 20 koševa.

Druga utakmica polufinalne serije igra se u četvrtak.