PAO MU KAMEN SA SRCA: Velika pobeda za Kokoškova!

24.05.2021

19:09

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Karšijaku u gostima sa 67:62 u trećem meču polufinalne serije turskog šampionata.

Igor Kokoškov

Fenerbahče sada vodi sa 2:1 u trijumfima i u narednom meču imaće priliku da izbori prolaz u finale. Domaćin je ponovo biti Karšijaka.

Ekipa Igora Kokoškova je tako uspela da vrati brejk svom polufinalnom rivalu.

Karšijaka je na poluvremenu imala šest poena prednosti (29:23), ali je Fener u trećem periodu zaigrao mnogo čvršće u odbrani i efikasnije u napadu tako da je u poslednju deonicu ušao sa vođstvom 47:42.

Domaći tim je u tri navrata izjednačio u četvrtom periodu, poslednji put kod rezultata 59:59 na minut i 41 sekund pre kraja. Do kraja utakmice Fener je bio nepogrešiv sa penala (6/6) za možda i ključan korak ka plasmanu u finale.

Melih Mahmutoglu je predvodio goste iz Istanbula sa 18 poena i 4 skoka, Nando De Kolo je dodao 15 (5as), Jan Veseli 10 (6sk, 5as), a Marko Gudurić 6 (1/5 za dva, 0/3 za tri, 4/6 slobodna bacanja), uz po 2 skoka i asistencije za 21 minut.

U poraženoj ekipi Džefri Morgan je upisao 15, Toni Tejlor 13, a Majkl Henri 11 poena.

Prvi finalista turskog šampionata je Anadolu Efes, koji je sa 3:0 savladao Bešiktaš.