(VIDEO) POKUŠEVSKI POVREDIO KOLENO: Bobiju malo falilo za DABL-DABL

03.05.2021

07:12

Prethodne noći odigrano je osam utakmica u NBA ligi, a na terenu su se našla dva srpska košarkaša.

Aleksej Pokuševski i Devin Buker

Minutažu su u porazima Dalasa i Oklahome imali Boban Marjanović i Aleksej Pokuševski.

Maveriksi su kod kuće izgubili od Sakramenta sa 111:99, a Marjanović je na parketu proveo 12 minuta.

Za to vreme, Bobi je upisao osam poena, sedam skokova i po jednu blokadu i ukradeno loptu.

Kao i obično, najbolji kod Mavsa bio je Luka Dončić sa 30 poena, a na drugoj strani je Badi Hild sa 27 predvodio Kingse do trijumfa.

Oklahoma je na svom terenu poražena od Finiksa rezultatom 123:120, a Pokuševski je doživeo povredu kolena u prvom poluvremenu.

Srpski košarkaš je igrao još nekoliko minuta nakon povrede, bez obzira na bolove, a u drugom delu se nije vraćao na teren. Ukupno je na parketu proveo deset minuta i za to vreme je upisao četiri poena i dve asistencije.

Najefikasniji u ekipi Tandera bio je Darijus Bejzli sa 19 poena, dok je Sanse do pobede pogurao Devin Buker sa 32.

Pravi "vatromet" viđen je na utakmici između Milvokija i Bruklina koja je pripala Baksima rezultatom 117:114.

Milvoki je do pobede vodio Janis Adetokumbo sa 49 poena, a na drugoj strani je raspoložen bio KEvin Durent koji je ubacio 42.