(VIDEO) NOVI PORAZ ZVEZDE U EL: Baskonija posle drame odnela pobedu iz Beograda

23.11.2017

19:49 >> 21:45

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Baskonije 85:81 u meču 9. kola Evrolige. Ovo je bio peti uzastopni poraz Crvene zvezde u Evroligi.

Detalj sa utakmice između Zvezde i Baskonije

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Matijas Lesor sa 19 bodova, dok je Ognjen Dobrić dodao 17.

Baskoniju je do trijumfa predvodio Johanes Vojtman sa 17 poena, jedan manje postigao je Tornike Šengelija, a dva manje ubacio je postigao Janis Tima.

Crvena zvezda je pretposlednja na tabeli sa skorom dve pobede i čak sedam poraza. Zvezda će u narednom kolu igrati sa Realom u Madridu. Baskonija posle ovog trijumfa ima četiri pobede i pet poraza.

Košarkaši Zvezde dobro su otvorili utakmicuserijom od 4:0, ali je ekipa Baskonije brzo uzvratila sa pet vezanih poena. Gosti su zaigrali angažovanije i prvih 10 minuta rešili u svoju korist 22:17. Zvezda je sredinom druge četvrtine uspela da priđe Baskoniji na minus dva. Međutim, usledio je novi pad u igri domaćeg tima, a Baskonija je u 18. minuta uvećala vođstvo na 46:32. Gosti su prvih 20 minuta rešili u svoju korist sa 47:38.

Zvezda je zaigrala angažovanije na startu treće četvrtine, a proigrali su Dobrić, Janković i Lazić. Zvezda je prišla na 50:54. Na kraju treće deonice ekipa Baskonije ponovo hvata zalet i nakon koša Bobue za tri poena, gosti ponovo imaju prednost od 10 poena.

U poslednju četvrtinu crveno-beli su ušli sa sedam poena zaostatka. Pogodili su za tri poena Feldin, kao i Lesor za dva sa dodatnim slobodnim bacanjem. Uspeli su crveno-beli da anuliraju prednost sjajnom rolom Matijasa Lesora koji je postigao osam vezanih poena za izjednačenje 73:73, pet minuta pre kraja.

Igralo se koš za koš u nastavku. Kod crveno-belih za tri poena pogodio je Dobrić, dok je odmah zatim na drugoj strani precizan bio Janis Tima za 78:81. Minut pre kraja Zvezda je ponovo ispustila priliku da izjednači. Ekipa Baskonije bila je smirenija u napadu i uspela da završi utakmicu u svoju korist.

TOK MEČA

IV četvrtina

40. minut - Kraj utakmice. Novi poraz Zvezde u Evroligi. Baskonija je slavila sa 85:81.
39. minut - Zvezda na minus dva, 79:81
37. minut - Baskonija ponovo vodi 76:75. Novi poeni za goste, 78:75. Dobrić uzvraća trojkom, međutim nova trojka za goste i to Tima,
35. minut - Drama u Areni, Zvezda stiže goste, 73:73. Crveno-beli poenima Lesora vodi 75:73
34. minut - Baskonija odlazi na plus osam, 73:65
32. minut - Serija trojki, Buboa, pa zatim Davidovac. Gosti vode 69:63

III četvrtina

30. minut - Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa minusom od 57:64
29. minut - Gosti ponovo imaju dvocifrenu prednost, 64:54
27. minut - Baskonija vodi 56:50
24. minut - Serija Zvezde od 6:0. Domaći košarkaši uz pomoć navijača i Dobrića dolaze do minus 4, 48:52
22. minut - Bolja igra Zvezde na startu treće četvrtine. Crveno-beli smanjuju na 42:49. Gosti uzvraćaju trojkom

II četvrtina

20. minut - Baskonija posle prvih 20 minuta vodi 47:38. Na tribinama Arene 5.467 navijača

17. minut - Baskonija se odlepila. Gosti su kaznili promašaje igrača Zvezde i tri minuta pre kraja prvog poluvremena vode 43:32
15. minut - Zvezda stiže Baskoniju. Gosti vode samo 34:32
13. minut - Baskonija održava vođstvo, ali se Zvezda ne predaje 25:28

I četvrtina

10. minut - Baskonija je prvih 10 minuta rešila u svoju korist 22:17
9. minut - Baskonija održava vođstvo. Gosti sada vode 20:14. Crveno-beli nikako da dođu do svoje igre

7. minut - Novo vođstvo gostiju. Baskonija vodi 15:10, serije promašaja igrača Zvezde
5. minut - Preokret Zvezde. Zvezda poenima Bjelice stiže do vođstva 9:7. Sa tribina odzvanja Ratko Mladić
2. minut - Baskonija vodi 5:4.

TOK MEČA:

Navijači Zvezde su u Areni pratili meč fudbalera crveno-belih sa Bate Borisovim.

Zvezda je zabeležila četiri vezana poraza, nakon čega ima skor od dve pobede i šest poraza, pa protiv Baskonije traži prekid negativne serije. Baskonija u Beograd dolazi nakon ubedljive pobede na gostovanju u Kaunasu protiv Žalgirisa u prošlom kolu i nakon osam odigranih utakmica ima skor od tri pobede i pet poraza.

Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević izjavio je da Baskonija nakon promene trenera igra preporođeno i da u dobrom ritmu dolazi Zvezdi na megdan.

- Očekuje nas težak meč, kao i svaki u Evroligi. Baskonija u poslednjih nekoliko nedelja igra izvanredno, a ogroman individualni kvalitet pojedinaca je stavljen u službu tima, što je donelo rezultat, kao i promena trenera. Moramo da odigramo maksimalno dobro u oba pravca - rekao je Alimpijević.