TRINKIJERI I LUČIĆ U ŠOKU: Bajern ispustio +19, poraz U POSLEDNJOJ SEKUNDI!

Autor: Republika

20.04.2021

21:03

Ekipa Olimpije Milano slavila je 79:78 u prvom duelu plej-ofa Evrolige nad Bajernom iz Minhena.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Vladimir Lučić u prodoru pored Kajla Hajnsa

Bajern je odigrao odlično prvo poluvreme.

Imali su koš prednosti posle prve četvrtine, a onda su u drugoj "razbili" ekipu Etorea Mesine. Domaćin je postigao samo 11 poena za 10 minuta košarke i prednost Bajerna je samo rasla.

Na poluvremenu bilo je +17 za tim Andree Trinkijerija.

Posle treće četvrtine Olimpija smanjuje na -11, da bi se na četiri minuta do kraja vratio na koš zaostatka. Isto odstajanje bilo je i na dva minuta do kraja i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Zek Lidej doneo je izjednačenje domaćoj ekipi i na 48 sekundi do kraja bilo je nerešeno. Gist je promašio dva bacanja i Olimpija na 33 sekunde do kraja trojkom dolazi do +3. Trojku je pogodio Serhio Rodriges.

Na 30 sekundi do kraja dva bacanja pogađa Boldvin, a na pet sekundi do kraja Dilejni maši trojku i Bajern je imao tri sekunde za poslednji napad. U poslednjoj sekundi utakmice Panter faulira Gista i bivši košarkaš Zvezde i Partizana pogađa oba bacanja i delovalo je da je doneo pobedu Bajernu.

Ipak, Zek Lidej pogađa uz zvuk sirene posle alej-upa i Armani dolazi do pobede.

Do pobede su ih predvodili Lidej sa 17, Rodriges sa 13 i Panter sa 11 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Sili sa 23, Džonson i Boldvin sa po 10 poena. Lučić je ubacio šest poena.