SJAJNE VESTI ZA CRVENO-BELE: Zvezda ima sve u svojim rukama, Budućnost IZGORELA u Baru!

18.04.2021

16:58

Košarkaši Mornara iz Bara su savladali ekipu Budućnosti rezulatatom 100:92 u okviru 23. kola ABA lige, što je rezultat koji ide u prilog ekipi Crvene zvezde.

RepublikaFoto: Budućnost VOLI
Budućnost - Mornar

Crveno-beli će za lidersko mesto regionalnog morati da savladaju Krku i Zadar u poslednja dva kola, što ne bi trebalo da bude problem izabranicima Dejana Radonjića.

U prvom poluvremenu meča u Baru je postignuto čak 112 poena, kao da je u pitanju revijalna, a ne utakmica ogromne važnosti za oba tima.

Budućnost je dominirala, imala 13 razlike, ali u drugom kvartalu nije imala nikakvo rešenje za dalekometnu artiljeriju Barana koji su režirali preokret i na velikom odmoru vodili sa 57:55.

U trećoj četvrtini dobrom odbranom zatvaraju Podgoričane i pred poslednjih 10 minuta imali su +9.

Lako su tu prednost održali i došli do važne pobede koja ostavlja ekipu Morna u igri za plej-of.

Do trijumfa su ih predvodili Pulen sa 32 poena i Nidam sa 20.

U poraženom sastavu istakli su se Kobs sa 26, Edžim sa 17 i Rid sa 15 poena.