(VIDEO) ORILO SE MVP, MVP, MVP: Nikola Jokić ispisao ISTORIJU NBA LIGE, Srbin SRUŠIO Vilta Čemberlena!

05.04.2021

07:10

Srpski košarkaš Nikola Jokić je odigrao nestavarnu partiju protiv Orlando Medžika u meču u kome je Denver slavio rezultatom 119:109.

Nikola Jokić u istoriji NBA lige

Jokić je utakmicu završio sa 17 poena, 16 asistencija i 9 skokova, i tako ispisao istoriju NBA lige!

Nijedan centar od 1980. godine nije imao utakmicu od 15 i više asistencija.

Jokiću je ovo bila 81. utakmica u karijeri u kojoj ima 10 i više asistencija, po čemu je prvi u istoriji lige, dok je drugi je Vilt Čemberlen sa 80 takvih utakmica.

Na ovoj utakmici u Bol Areni je bilo i publike. Tačnije, bilo je 4.050 navijača i oni su Nikolu Jokića pozdravili povicima "MVP, MVP, MVP".

Denver je u prvom poluvremenu Orlandu dozvolio mnogo lakih poena, pa je na velikom odmoru bilo 65:47, a u nastavku je viđena potpuno druga priča.

Košarkaši Denvera su potpuno su neutralisali igru Orlanda u trećoj deonici, viđena je zaista dobra odbrana Nagetsa i rezultatom 38:21 u tom delu meča ponovo dolazimo do egal utakmice u poslednjih 12 minuta.

Nije mnogo toga mogao da učini Orlando, pošto je Denver nastavio u istom ritmu u slavio sa 119:109.

Najefikasniji ne meču je bio bivši igrač Orlando Medžika, Eron Gordon sa 24 poena i uz to je imao i 7 skokova.

Marej je dodao 22, 20 Porter, 17 Jokić uz 16 asistencija, 15 je postigao Barton. Na drugoj strani, 19 poena Okeke i Ros, 17 Enis, a po 16 imali su Karter i Hempton.