MOĆNI VIRTUS NASTAVLJA DA GAZI: Teodosić srušio Huventud za 17. uzastopnu pobedu!

23.03.2021

22:02

Košarkaši Virtusa savladali su Huventud rezultatom 80:75, u prvom četvrtfinalnom duelu Evrokupa.

Miloš Teodosić i Aleksandar Đorđević

Tim iz Bolonje je tako došao i do 17. uzastopne pobede u Evrokupu ove sezone.

Španski tim je imao dva poena prednosti posle prve četvrtine, imali su i +8 u drugoj deonici, a na poluvreme su otišli sa tri poena prednosti. Virtus je u prvom poluvremenu vodio u samo dva navrata.

Gosti su vodili i tokom čitave treće četvrtine, imali su i +7, ali su opet dopustili Virtusu da se vrati i pred poslednjih 10 minuta bilo je nerešeno.

U četvrtoj četvrtini odgovornost preuzimaju Miloš Teodosić i Marko Belineli i na polovini poslednjeg kvartala Virtus dolazi do osetne prednosti. Bili su bolji u završnici i pobedu je potvrdio Belineli sa linije penala.

Miloš Teodosić upisao je dabl-dabl učinak – 11 poena i 10 asistencija, a dodao je i pet skokova.

Stefan Marković ubacio je jedan poen i imao je tri skoka i tri ukradene lopte.

Najefikasniji bio je Marko Belineli sa 24 poena.