ZVEZDA NADSKOČILA MEGU: Crveno-beli posle preokreta do trofeja Kupa Radivoja Koraća u Novom Sadu!

14.02.2021

19:03 >> 21:52

Košarkaši Crvene zvezde su pobedom nad Mega Soccerbetom rezultatom 70:63 osvojili Kup Radivoja Koraća posle sjajnog meča u Novom Sadu!

RepublikaFoto: KK Crvena zvezda
Zvezda - Mega

Ovo je bio treći okršaj abaligaša ove sezone, i ovog puta su slavili izabranici Dejana Radonjića. Uprkos sjajnom otvaranju meča i sjajnoj partiji Filipa Petruševa, Mega je bila nemoćna.

Crveno-beli su potpuno kontrolisali skok, pre svega Marko Jagodić-Kuridža koji je definitivno junak iz senke ovog meča.

Izabranici Vlade Jovanovića su mnogo bolje otvorili meč i uspeli da posle nekoliko minuta igre naprave dvocifrenu razliku, međutim, Zvezda pravi seriju 12:0 i potpuno se vraća u meč.

Ipak, Mega se ponovo vraća u vođstvo i na kraju prve četvrtine imali su prednost od dva poena, koju su uglavnom održavali tokom druge četvrtine.

Zvezda je drugo poluvreme otvorila fantastičnom odbranom, pošto skoro pet minuta u trećoj četvrtini nije primila koš. Crveno-beli su bili dominantni na skoku, ali su se mučili u napadu, ali je serijom od 7:0 došla do preokreta na polovini treće četvrtine.

U istom ritmu je Zvezda igrala do kraja treće četvrtine, što govori i samo osam poena Mege u ovoj deonici. Na kraju treće četvrtine bilo je +5 za crveno-bele.

Dobro je Zvezda otvorila poslednju četvrtinu i održavali su konstantno prednost, najviše zahvaljujući dobroj odbrani. Mega je za prva četiri minuta četvrte četvrtine postigla samo dva poena i ukupno 10 za 14 minuta košarke u drugom poluvremenu.

Na pet minuta do kraja finala Zvezda je bila na +10, zahvaljujući dobroj roli Dejana Davidovca u napadu, koji je pogađao i za dva i za tri. Novom trojkom O'Brajanta, Zvezda na četiri i po minuta do kraja ide na +13, što je bilo nedostižno za Megu.

U pobedničkom timu najefikasniji su bili O Brajand i Davidovac sa po 14 poena, pratio ih je Lazić sa 10 i Kuridža koji je dao ogroman doprinos na skoku (11).

Sa druge strane Petrušev je  stao na 21 poen, Simonović je dodao 12, Smit 7.

IV ČETVRTINA Mega Soccerbet - Crvena zvezda 60:73

10. minut - Kraj meča!Trofej ide u Zvezdine ruke!

9.minut - Sjajan potez Džonija O Brajanta!

8. minut - Nova trojka Filipa Petruševa i tajm-aut Radonjića!

7. minut - O Brajant pogađe jedno bacanje! Faul Zvezdinog Alerikanca nad Smitom! Sjajan potez Davidovca!

6. minut - Serija poena Dejana Davidovca, najbolji kada je najpotrebnije! Novi poeni Filipa Petruševa!

5. minut - Davidovac pogađa za 3 za velu prednost Zvezde! Treća trojka O Brajanta i to sve sa istog mesta!

4. minut - Sjajna blokada Dobrića nas Smitom, potez utakmice! Novi promašaj Tepića za 3! Sjajan potez na Davidovca i najveću prednost Zvezde na meču! Šta je pogodio Marko Simonović i važan pogodak Mege!

3. minut - Promašuje Kuridža za 3, s druge strane neprecizan Tepić!

2. minut - Petrušev siguran sa linije slobodnih bacanja! Sjajan potez Kuzmića! Simonović u kontraritmu, novi promašaj za Megu!

1. minut - Greška Petruševa, Simonović krade loptu i poentira u kontra napadu!

III ČETVRTINA Mega Soccerbet - Crvena zvezda 48:53

10. minut - Zaustavljen Kazalon, rampa Kuzmića! Šutira Cerovina iz nemoguće situacije i promašuje, a s druge strane neprecizan i Simonović!

9. minut - Davidovac na liniji slobodnih bacanja! Oba pogađa! Dobar potez Tepića i poeni za Megu! A onda i trojka za Jagodića Kuridžu koji dominira na skoku!

8. minut  - Petrušev pogađa sa poludistance! Ishitren pokušaj Lojda za 3!

6. minut - Sjajan potez Lazića za 10. poen na meču! Promašaj Lazića za 3, ali ofanzivni skok i trojka Uskokovića!

5. minut - Tri sekunde u reketu za Kuzmića! Sjajan prodor Smita i prvi poeni Mege u 3. periodu! Greška Uskokovića, poeni Kazalona!

4. minut - Veliki promašaj Simonovića, pa faul u napadu Džonija O Brajanta! 7:0 serija Zvezde, nova trojka Lojda! A sada greši i Petrušev!

3. minut - Promašuje Uskoković za 3, posle velike borbe lopta je ponovo bila za crveno-bele! Serija

ofanzivnih skokova za košarkaše Zvezde, i Kuridža borbenošću stiže do linije slobodnih bacanja!

2. minut - Promašuje Smit za 3 poena, ali O Brajant precizan sa centralne pozicije! Pokušao je ponovo Amerikanac za 3 poena, ali je ovog outa promašio!

II ČETVRTINA Mega Soccerbet - Crvena zvezda 40:36

10. minut - Pogađa Lazić drugu trojku na meču! Lojd gubi loptu! Petrušev nastavlja sjajnu partiju, nema trojke Ognjena Dobrića!

9. minut - Smit pogađa uz zvuk sirene, greši O Brajant, a onda poeni Matkovića!

8. minut - Promašuje Kazalon za 3, veliki promašaj O Brajanta, ali nekako Zvezda stiže do lopte i

Davidovac pogađa za 3!

7. minut - Simonović pogađa oba slobodna bacanja! Novi promašaj Davidovca, posle velike borbe lopta je za Megu!

6. minut - Trojka Kazalona i peta za Megu! Čvrsta odbrana Mege, promašaj Davidovca! Mega šutira 5/7 za tri poena,  Zvezda 4/12. Kuzmić pogađa za 2 i iznuđuje faul!

5. minut - Prvi pogodak Džordana Lojda iz teške situacije, pa potom pogađa i za 3 poena!

4. minut - Dobra odbrana Crvene zvezde, udvojen Petrušev! Težak pokušaj Simonovića, a potom Petrušev pogađa težak šut!

3. minut - 2/2 šutira trojke Petrušev! S druge strane veliki promašaj Zvezde!

2. minut - Simonović pogađa oba slobodna bacanja! Novi ofanzivni skok Zvezde i novo izjednačenje!

1. minut - Ofanzivni skok i poeni Jagodić - Kuridže! Loš potez Smita, Kuzmić nije uspeo da dobije duel pod košem!

I ČETVRTINA Mega Soccerbet - Crvena zvezda 21:19

10. minut - Kuridža pogađa sa linije slobodnih bacanja, Matković pogađa posle prodora! Cerovina promašuje za 3!

9. minut - Gubi Zvezda napad posle loše organizacije. S druge strane Tepić posle prodora iznuđuje slobodna bacanja!

8. minut - Novi poeni O Brajanta za seriju Crvene zvezde 12:0! Matković prekida seriju! Ide nova trojka za Crvenu zvezdu - ovog puta Ognjen Dobrić! Vraća Momirov ekspresno!

7. minut - Ofanzivni skok O Brajanta i novi poeni za Zvezdu!

6. minut - Dve vezane greške Smita i dva protraćena napada Mege! Muči se Zvezda u napadu, ali Branko Lazić na isteku napada pogađa za 3 poena! Mega u krizi...

5. minut - Uskoković precizan sa linije slobodnih bacanja, potom pogađa i Lazić!

4. minut  - Novi poeni za Petruševa, Radonjić traži tajm-aut! Promašaj Simonovića za tri poena posle povratnog pasa O Brajanta! Težak šut Momirova po novi pogodak za Megu!

3. minut - Megin Simović pogađa pošto je ostavljen sam od odbrane! Promašuje Lojd otvoren šut za 3, ali pogađa Petrušev!

2. minut - Promašuje Uskoković za 2, Simonović upisuje prvu trojku na meču! Sjajan potez drugog Simonovića za prve poene Zvezde!

1. minut - Mega je imala prvi napad na meču koji je protraćila zbog loše komunikacije. Spuštena lopta na niski post za Kuzmića koji iznuđuje slobodna bacanja! Oba promašuje! Težak šut za Petruševa sa druge strane, hvata Lazić!

Zvezda i Mega odigrali su odva meča u ABA ligi ove sezone i na oba su slavili crveno-beli.

Mega Soccerbet je do finala stigla pobedama protiv Mladosti iz Zemuna (93:69) i novosadske Vojvodine (82:75).

Crvena zvezda je posle pobede nad Radničkim sa 61 poenom razlike, igrala "večiti" derbi protiv Partizana i posle velike drame slavila sa 79:78.

Crvena zvezda igra svoje 12. finale i napada 7. trofej, KRK dok će Megi ovo biti četvrto finale i pokušaće da osvoje svoj drugi trofej.

Zvezda je 2014. i 2015. godine slavila protiv Mege u finalu Kupa Radivoja Koraća.