PRVO IZNENAĐENJE U KUPU: Superligaš NOKAUTIRAO abaligaša!

11.02.2021

18:00

Vojvodina je drugi polufinalista Kupa Radivoja Koraća pošto je iznenadila FMP u četvrtfinalu rezultatom 73:67.

RepublikaFoto: Kss.rs
FMP - Vojvodina

Superligaški tim je sjajno odigrao protiv ekipe iz ABA lige. Prva četvrtina bila je neizvesna, a Vojvodina je imala poen prednosti posle prvih 10 minuta.

Na poluvremenu je bilo +6 za Vojvodinu, koja je igrala odličnu odbranu i spustila FMP na 32 poena za poluvreme.

U istom ritmu su nastavili i u trećoj četvrtini, gde se FMP prvo primakao, a onda se Vojvodina opet odlepila i pred poslednju deonicu ušla sa velikih +14.

FMP je pokušao da se vrati u poslednjoj četvrtini, spustili su Vojvodinu na samo 10 postignutih poena za osam minuta, prišli su na sedam poena zaostatka na dva minuta do kraja, ali to je bilo sve.

Ekipu Miroslava Mute Nikolića su do pobede predvodili Beslać sa 19 i sa po 15 poena Bjelica i Gaćeša.

U ekipi iz Železnika istakli su se Đorđević sa 17 i Nenadić sa 11 poena.