PARTIZAN PAO U KRASNODARU: Crno-beli nisu mogli do iznenađenja, Lokomotiva zasluženo slavila!

27.01.2021

15:34 >> 18:25

Košarkaši Partizana su doživeli poraz od ekipe Lokomotive rezultatom 74:67 u 3. kolu Top 16 faze Evrokupa u Krasnodaru.

RepublikaFoto: KK Partizan
Nemanja Dangubić

Nisu mogli izabranici Saše Filipovskog do iznenađenja protiv iskusnih i zvučnih imena Lokomotive koji su "iskakali" u najbitnijim momentima.

Iako su crno-beli uspevali nekoliko puta da se približe, čak i da preuzmu vođstvo, nije bilo igrača da povuče tim napred, a bilo je i očigledno koliko crno-belima falio Rašon Tomas koji se povredio neposredno pred ovaj meč.

Beogradska ekipa je dobro počela utakmicu i nakon koš za koš ritma, preuzela vođstvo.

Ipak, sredinom prvog kvartala došlo je do krize u igri crno-belih, koji više od četiri minuta nisu postigli koš.

To su iskoristili domaći igrači, koji ponovo stekli prednost. Ona je rasla tokom druge četvrtine i do +11.

Na kraju su uspeli da realizuju nekoliko napada i da na prvu veću pauzu odu sa pristojnim zaostatkom, 37:30.

Situacija se u trećoj četvrtini promenila. Lokomotiva je za četiri minuta postigla samo tri poena, što je Partizan iskoristio i vratio se u meč u potpunosti.

Delovalo je da će pred poslednjih 10 minuta biti egal, ali je Rade Zagorac na 14 sekundi do kraja trećeg kvartala napravio nesportsku ličnu grešku.Domaći su realizovali dva bacanja, a onda u poslednjoj sekundi postigli trojku.

Partizan je poslednju četvrtinu otvorio jako loše, pa Lokomotiva je nastavila da niže poene, i napravila seriju 11:0.

Ipak, malo po malo, gosti su trojkama uspeli da priđu na -5, međutim daleka trojka Kuzminskasa i poeni Hervija odbili su nalet crno-belih.

Naredni meč ove dve ekipe odigraće naredne nedelje u Beogradu.

IV ČETVRTINA Lokomotiva - Partizan 74:67

10 . minut - Kraj meča! Izabranici Saša Filipovskog nisu uspeli da naprave brejk u Krasnodaru i sada obe ekipe imaju učinak 1-2.

9. minut - Konačno trojka Radeta Zagorca! Kamings pogađa sa poludistance za 2!

8. minut - Traje prazan hod, crno-belih, sve manje vremena za preokret!

7. minut - Kuzmiskas ponovo pogađa za 3! Teška pozicija i promašaj Veličkovića! Pogađa i Hervi za 2!

5. minut - Eskpresno vraća Veličković za 3! Ali, Linč snažno zakucava! Nova trojka Veličkovića! A potom i Jaramaza, očas posla imamo otvoren meč!

4. minut - Konačno poeni, lep prodor Jaramaza! Zagorac siguran sa linije slobodnih bacanja! Ali hladan tuš u vidu trojke  Kuzminskasa!

3. minut - Traje agonija Partizana, konačno promašaj Kamingsa koji je pokupio Zagorac, ali nova izgubljena lopta crno-belih!

2. minut - Treći protraćen napad crno-belih, Kalinov koristi šansu! Uvećava se prednost Lokomotive!

1. minut - Novi poeni Kamingsa, nemaju crno-beli rešenje! Potom i poeni Kuzminskasa!

III ČETVRTINA Lokomotiva - Partizan 54:49

10. minut - Promašuje Zagorac za 3, ali hvata Perkins i iznuđuje 2+1! Serija Lokomotive 5:0 u finišu treće četvrtine, raspucao se Kamings!

9. minut - Kamings pogađa jedno slobodno bacanje, Janković pravi grešku u koracima, ali kažnjava Kalnietis sa tri poena!

8. minut - Sjajni poeni Kamingsa iz prodora, ali vraća Janković!

6. minut - Veliki promašaj Jaramaza, Pejdž pogađa flouter! Potom sjajna odbrana i laki poeni Jankovića!

4. minut - Jeftin promašaj Lokomotive, a potom i veliki promašaj Veličkovića, ali Kamings kažnjava sa 3 poena!

3. minut - Bolja energija Partizana, nova trojka Pejdža!

2. minut - Sjajna saradnja Jaramaza i Jankovića, može li Partizan do preokreta? Međutim, Lokomotiva pogađa za 3 poena, ekspresno vraća Pejdž!

1. minut - Mozli otvara drugo poluvreme svojim poenima!

II ČETVRTINA Lokomotiva - Partizan 37:30

10. minut - Kamings promašuje zicer, Markus Pejdž pogađa za 2, trener Lokomotive primoran da zatraži tajm-aut! Poluvreme!

9. minut - Jaramaz realizuje oba slobodna bacanja!

8. minut - Pogađa za 3 Nemanja Dangubić, vraća Kalnietis!

7. minut - Nezastavljiv je Kroford, nemaju košarkaši Partizana rešenje za njega! Nekadašnji NBA as postiže 5 uzastopnih poena!

6. minut - Promamašaj Kamingsa za 3 poena, ali Kalinov pogađa kao treningu!  Konačno dobar napad Partizana koji u poene pretvara Pejdž!

4. minut - Mika pogađa dva slobodna bacanja! Novi poeni Kroforda, crno-beli imaju najveću prednost na meču!

3. minut - Kroford uvećava prednost Lokomotive, crno-beli se muče u napadu! Redži Linč ponovo pogađa levom rukom!

2. minut - Sjajan potez Nikole Jankovića i laki poeni Partizana! Linč upisuje nove poene posle zbrke zu reketu!

1. minut - Motovilov se prošetao kroz reket Partizana!

I ČETVRTINA Lokomotiva - Partizan 19:17

10. minut - Zagorac podgrejava atmosferu, i pogađa za 3! Tvrd meč u Krasnodaru, minimalna razlika posle prvih 10 minuta košarke!

8. minut - Promašaj Kamingsa, a onda i Pejdža, ali Kuzminskas se najbolje snalazi u reketu i uvećava vođstvo domaćih!

6. minut - Protraćen napad Partizana, kažnjavaju košakaši Lokomotive! 2+1 za Linča!

5. minut - Dobar pas Pejdža, Novica Veličković pogađa uz dodatno slobodno bacanje! Preambiciozan šut Jaramaza, a onda brutalna blokada Vila Mozlija! Posle faula u napadu, Mozli realizuje jedno slobodno bacanje!

4. minut - Sjajno se snašao Jaramaz za prvo vođstvo crno-belih na meču! Potom sjajan odbrana crno-belih, a potom promašaj beogradskog tima!b Kroford poentira iz neugodne situacije!

2. minut - Kalietis još jednom sjajan u prodoru, Mozli siguran sa linije slobodnih bacanja! Kroford rutinski pogađa, ali i Veličković takođe.

1. minut - Kalnietis otvara meč poenima, loše rešenje Pejdža prmašuje za 3, ali Jaramaz izjednačuje!

Lokomotiva u Krasnodaru dočekuje beogradske crno-bele koje čeka jako težak posao u trećem kolu Evrokupa.

Ruski tim će bez dva američka košarkaša dočekati Partizan, radi se o dva bivša igrača Partizana, Najdžela Vilijams-Gosa i Drua Gordona.

Obe ekipe ne mogu baš da se pohvale dobrom formom, pošto ruski tim ima jednu, a srpski dve pobede u poslednjih pet utakmica.

Crno-beli bi eventualnim trijumfom i brejkom napravili krupan korak ka četvrtfinalu drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

Partizan i Lokomotiva igrali su prošle sezone u prvoj fazi Evrokupa, a obe ekipe ostvarile su pobede u mečevima na svom terenu.