ŽOC GLEDAO DEMOLIRANJE HRVATA: Borac UNIŠTIO Splićane!

27.12.2020

22:22

Košarkaši Borca iz Čačka savladali su Split sa 90:69 u okviru 12. kola ABA lige.

RepublikaFoto: KK Borac Čačak
Košarkaši Borca

Srpski tim je u drugoj i pogotovo četvrtoj četvrtini bio fenomenalan i na kraju je ostvario ubedljiv trijumf, treći u tekućoj sezoni.

Split je imao dvojicu najefikasnijih igrača, Marića i Mesičeka sa po 16 poena, dok je Luis Smit sa 14 bio najbolji u timu Borca.

Đoković i Nerandžić su dodali po 12, a Novaković je ubacio 11 koševa.

Ovu utakmicu direktno sa tribina je pratila ikona čačanske košarke i najtrofejniji trener u istoriji Evrolige, Željko Obradović.

Borac je utakmicu uveo u pravac u koji je želeo u drugoj deonici kada je ubacio 30 poena i napadački delovao potpuno nezaustavljivo.

Splićani nisu imali odgovor u nastavku meča, a serija 12:0 samo 5 minuta pre kraja je u potpunosti prelomila utakmicu u korist Čačana.