VANZEMALJSKA PARTIJA PULENA: Mornar SRUŠIO Cedevita Olimpiju!

27.12.2020

20:41

Košarkaši Mornara iz Bara su u Ljubljani pobedili Cedevita Olimpiju rezultatom 93:88 u 12. kolu ABA lige.

RepublikaFoto: Cedevita Olimpija
Cedevita Olimpija - Mornar

Do nove pobede ih je vodio Džejkob Pulen. Sjajni Amerikanac je blistao sa 36 postignutih poena, dok je Ajeza Vajthed postigao 13, a 12 Derek Nidam.

Na drugoj strani, Jaka Blažić je imao 24 poena i 9 skokova, dok je Kendrik Peri postigao 17 poena.

Mornar je sjajnom igrom već u prvoj četvrtini napravio veliki iskorak ka pobedi, ubacili su 33 poena u tom desetominutnom periodu, pa su na poluvreme otišli sa 55:38, da bi Olimpija Cedevita uspevala samo da smanji prednost.

Bilo je i 6 razlike, prišli su na 76:70 domaći igrači, ali je usledila nova serija Mornara, da bi se utakmica završila sa 93:88 u njihovu korist.