BRUKA I SRAMOTA: Žalgiris UNIŠTIO Fener, Kokoškov ponovo doživeo debakl!

17.12.2020

20:01

Košarkaši Žalgirisa savladali su Fenerbahče u okviru 15. kola Evrolige sa 99:62.

Igor Kokoškov

Ovo je četvrti uzastopni poraz Fenerbahčea u svim takmičenjima i treći vezani u Evroligi. Ekipa Igora Kokoškova sada se sa sa pet pobeda i 10 poraza nalazi na 14. mestu.

Fener je postigao samo sedam poena u prvoj četvrtini i Žalgiris je vodio sa +17 već posle prvih deset minuta. Na poluvremenu su imali +20, da bi u trećoj četvrtini otišli na ogromnih +30.

Odbrana turske ekipe bila je katastrofalna. Na kraju, još jedan veoma ubedljiv poraz.

Žalgiris su do pobede predvodili Rubit sa 18, Grigonis sa 12, Geben, Hejs i Milaknis sa po 11 i Jokubaitis sa 8 poena. U ekipi Fenerbahčea istakli su se De Kolo sa 14 i Edi sa 12 poena.