ALBA NOKAUTIRALA ZVEZDU: Poraz koji će dugo da boli, crveno-beli pali POSLE PRODUŽETKA!

15.12.2020

17:08 >> 20:11

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u 14. kolu Evrolige 84:90.

Crvena zvezda - Alba

Crveno-beli su doživeli i peti vezani poraz, iako su na startu poslednje četvrtine imali +14.

Ispustili su veliku prednost i izgubili posle produžetka.

Alba je na startu meča nametnula svoj ritam, u prvih pet minuta Zvezda je postigla pet poena (Lazić trojka iz ugla i flouter Voldena), a Berlinci su posle još jedne timske akcije i pogotka Timana vodili 11:5, a onda je reagovao Obradović.

Jagodić Kuridža je osigurao dva defanzivna skoka i vezao dva koša – prodor po sredini i zicer posle dobre akcije i asistencije Davidovca – da bi trojkom Uskokovića Zvezda preokrenula na 14:13 i izazvala tajm auta trenera Garsije Renesesa.

Na kraju prve četvrtine crveno-beli su vodili 16:15, dobar rezultat s obzirom na slabiji početak.

Gde je stala na kraju prve, Zvezda je nastavila na početku druge četvrtine.

Nastavili su košarkaši Crvene zvezde da pogađaju za tri poena i serija se nastavila.

Srpski tim stigao je do velikih +11 i Alba je tek pred kraj prvog poluvremena uspela da se vrati.

Dve trojke i nekoliko sigurnih poena, vratili su Albu na šest poena zaostatka i u poslednjem napadu su pogodili trojku za minus tri.

Džordan Lojd ponovo je bio loš, pošto se nije ni upisao u listu strelaca u prvom poluvremenu.

Aleksa Uskoković je trojkom otvorio drugo poluvreme, pogađao je i O’Brajant, ali Zvezda nije uspevala da se rezultatski odlepi.

Već posle dva minuta ušli su u bonus i to je bio problem. Alba je uglavnom i poentirala sa linije penala.

Zvezda je dodala gas pred kraj treće četvrtine, i ovaj period je dobila sa +9.

Početkom poslednjeg perioda posle dve uzastopne trojke Lojda Zvezda je imala prednost od +14 (64:50), ali je Albi proradio šut, dok je domaćin igrao nedopustivo lošu odbranu i na liniji za tri poena, kasnije i u reketu.

Vratila se Alba i povela, ali imala je ipak Zvezda +4 u završnici zahvaljujući Lojdu (76:72). Međutim, Lojd je tada naivno ispao u odbrani, a loše građenje (ne prvo u poslednjem periodu) koštalo je crveno-bele skupo u završnici jer je na 1,3 sekunde do kraja fauliran Sikma. Pogodio je oba, na drugoj strani je posle tajm auta Volden pogodio trojku, ali je očigledno zakasnio.

Zvezda u produžetku nije imala nikakve šanse, nastavljeni su problemi sa organizacijom napada, pa je Alba zasluženo slavila.

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji bili su Lojd sa 21, Dobrić sa 13 i O'Brajant sa 12 poena.

Volden je postigao 9 poena, svih 9 u prvom poluvremenu.

Uskoković je dodao 8, Rit 6.

Produžeci Crvena zvezda - Alba Berlin 84:90

5. minut - Lojd pogađa trojku, pa Timan zakucava za 82:89. Lojd maši trojku. Kraj meča!

4. minut - Lojd pogađa za 3, ali su košarkaši Albe neumoljivi! Sikma blokira Kuridžu, pa Lojd blokira Loa.
Timan pogađa – 79:85. Košarkaši Albe igraju kao u transu, izabranici Saše Obradovića nemaju rešenje!

1. minut - Lo postiže prvi koš u produžetku – 76:78. Dobrić maši, a onda faul Lojda. Gifaj pogađa oba bacanja – 76:80.

IV ČETVRTINA Crvena zvezda - Alba Berlin 76:76

10. minut - Lojd pogađa 3 slobodna bacanja za Zvezdu! Lojd pogađa za dva i 76:72. Pogađa i Gifaj za 76:74, a onda je Sikma fauliran i Alba je izjednačila! Volden je pogodio trojku, ali ne važi jer nije izbacio loptu na vreme! Idemo u produžetke!

8. minut - Alba je izjednačila! Očajna igra Zvezde u ovim trenucima, nemaju rešenje u napadu. Siva pogađa za dva i to je izjednačenje. Faul u napadu pravi O'Brajant.

6. minut - O'Brajant pogađa za dva, pa Lo pogađa za tri. Još jednu trojku za Albu pogađa Siva – 66:62.

Lo je promašio zicer u kontri za minus dva, stigao ga je Dobrić, pa onda pogađa trojku za 69:62.

Siva novom trojkom smanjuje na 69:65.

3. minut - Lo pogađa još jednu trojku! Oradović mora da reguje!

2. minut - O'Brajant je pogodio jedno slobodno bacanje. Uskoković faulira Sivu pri šutu, koji pogađa oba.

Trojku pogađa Lojd! Posle nove dobre odbrane, Lojd pogađa još jednom! To je 64:50, a odmah uzvraća Siva za 64:53.

III ČETVRTINA Crvena zvezda - Alba Berlin 57:48

10. minut - Ostalo je još 10 minuta košarke! Olinde poentira za dva, pa se Lojd upisuje. Lo je pogodio za dva, a u poslednjem napadu Lojd maši trojku.

9. minut - Dobrić posle sjajnog prodora, Matišek je promašio trojku, Volden spasao loptu, pa Simanić pogađa trojku za 55:41. Trojku vraća Lo.

7. minut - Zvezda nije iskoristila dva napada, O'Brajant je promašio trojku i napravio korake., potom je ukrao loptu, koju je u kontri izgubio i napravio faul za nova bacanja.

Uskoković lako poentira, ali i Olinde, pa onda O'Brajant posle ofanzivnog skoka pogađa uz faul.

4. minut - Rit postiže nove poene na dodavanje Uskokovića, Gifaj maši trojku, a O'Brajant pogađa iz teške pozicije. Uskoković je ukrao loptu, ali je promašio Volden, pa O'Brajant pravi faul i ponovo Siva ide na bacanja. Nikako da se odlepi Zvezda!

1. minut - O'Brajant maši trojku u prvom napadu, ali Lazić krade loptu pa Uskoković pogađa trojku!

II ČETVRTINA Crvena zvezda - Alba Berlin 37:34

10. minut - Zvezda se probudila i dobila i drugu četvrtinu u svoju korist, mada su gosti odigrali bolje u finišu! Lojd je napravio nesportsku, pa Timan pogađa dva bacanja. U nastavku akcije maši Timan i Dobrić na drugoj strani gubi loptu.

Dugu dvojku pogađa Maodo Lo za 33:29, pa O'Brajant pogađa za dva 35:29. Volden je imao dva bacanja i iskoristio je oba. Lo pogađa još jednom za dva. Crveno-beli su imali prednost od čak 11 poena, ali nisu uspeli da je zadrže!

8. minut - Rit zakucava, pa nekoliko grešaka na obe strane. Sikma polaže, pa Dobrić ubacuje novu trojku za 29:22, nakon čega Volden krade loptu i Rit polaže 31:22.

Sjajni Dobrić postiže nova dva poena, pa Lo pogađa za tri – 33:25.

5. minut - Duop Rit prekida mini seriju Albe, čini se da je Zvezda ukrotila Albu!

4. minut - Uzvraća Alba sa serijom 5:0! Konačno poeni za Albu, pošto pogađa Gifaj za dva, a onda i za tri!

3. minut - Serija Zvezde od 8:0 na startu druge četvrtine! Volden pogađa trojku i to je njegov sedmi poen , a onda trojku pogađa i Dobrić za 24:15.

2. minut - O'Brajant je fauliran i išao je na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba. Sikma greši, Zvezda igra dobru odbranu u poslednjih nekoliko minuta.

I ČETVRTINA Crvena zvezda - Alba Berlin 16:15

10. minut - Loše je Zvezda otvorila meč, ali je uspela da preokrene u prvom periodu igre pre svega zahvaljujući sjajnoj odbrani i raspoloženom Uskokoviću...

9. minut - Zvezda preuzima vođstvo! Volden je išao na liniju penala i pogodio oba, potom Sikma pogađa na drugi obruč, pa uzvraća Jagodić-Kuridža  9:13, a potom i zakucava. Zvezda igra još jednu dobru odbranu, Uskoković pogađa trojku za preokret i prvo vođstvo 14:13.

6. minut - Četiri poena u nizu za Timana, Alba dominira na skoku!

5. minut - Novi koš za Albu postiže sjajni Olinde za 0:4, nakon čega Lazić postiže trojku 3:4. Grejndžer je uzvratio trojku i onda nekoliko promašaja na obe strane 3:7. Alba je promašila četiri trojke zaredom, a na drugoj strani poentirao je Volden 5:7.

1. minut - Utakmica je počela! Alba otvara meč poenima!

Alba stiže u Beograd nakon pobeda protiv Valensije i Fenerbahčea, sa skorom 5-7, dok je Zvezda u lošoj seriji od četiri uzastopna poraza i ima skor 4-9.

Tradicija susreta između ove dve ekipe nije bogata, ovo će biti peti okršaj ove dve ekipe, a ekipa iz Nemačke vodi sa 3:1.

Ali ako neko treba da zna recept za pobedu protiv Albe, onda je to Saša Obradović, nekadašnji igrač, pa zatim i trener ovog kluba.

Crvena zvezda: O'Brajant, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Simanić, Kuzmić

Alba: Lo, Siva, Gifi, Delou, Matišek, Šnajder, Nikić, Olinde, Tieman, Grejndžer, Sikma, Lamer