NEPOBEDIVI VIRTUS: Đorđevićeva četa bolja od Lijetkabelisa - Čanak u problemu!

20.11.2020

19:47

Košarkaši Virtusa pobedili su Lijetkabelis u Bolonji rezultatom 82:73 i ostali nepobedivi u Evrokupu.

Teodosić i Marković

Virtus je obezbedio plasman u Top 16 fazu, zajedno sa Lokomotivom Kubanj, dok su Lijetkabelisove šanse trenutno samo matematičke.

Gosti iz Litvanije uspeli su da tokom prvih 20 minuta ostanu u egalu, ali se sve "raspalo" u nastavku, odnosno u trećoj četvrtini.

Pred poslednjih deset minuta bilo je +19 za italijanski klub, pa ni izuzetna poslednja deonica nije bila dovoljna gostima.

Što se tiče srpskih igrača, Miloš Teodosić je imao pet poena, četiri skoka i tri asistencije. Stefan Marković je dodao tri poena, skok i četiri uspešna dodavanja, a Stefan Nikolić ostao na jednom skoku za tri minuta.

Najefikasniji kod pobednika bio je Kajl Vims sa 14 poena, dok su se na drugoj strani istakli Vinjales sa 27 poena i šest asistencija i Lipkevičus sa 11 poena i 12 uhvaćenih lopti.