(VIDEO) APSOLUTNA DOMINACIJA LOJDA I VOLDENA: Moćna Zvezda RAZMONTIRALA Asvel usred Liona!

11.11.2020

19:03 >> 21:47

Sjajna partija crveno-belih!

Košarkaši Crvene zvezde Lazić, Volden i Lojd

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel u Lionu u zaostalom meču Evrolige sa ubedljivih 89:68.

Meč je obeležio fenomenalan tandem Amerikanaca crveno-belih Džordan Lojd i Kori Volden. Nekadašnji as Valensije je postigao čak 29 poena, a bivši igrač Partizana ga je pratio sa 20, na šta Francuzi nisu imali odgovor.

Izabranici Saše Obradovića su susret prelomili u trećem kvartalu, nakon čega više nije bilo povratka za domaće. Ovo je prva pobeda Zvezde u gostima u ovosezonskom izdanju Evrolige, a u petak u Beograd stiže madridski Real.

Tok meča iz Liona mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj meča, Asvel - Crvena zvezda 68:89!

10.minut - Crveno-beli su slavili sa 21 poenom razlike.

9.minut - Sve je večeras funkcionisalo besprekorno u ekipi trenera Obradovića, pa Zvezda gazi ka rutinskoj pobedi.

7.minut - Gosti su stigli i do 20 razlike (60:80), potom je i kapiten Lazić poentirao za maksimalnih 61:82.

5.minut - Kakva kombinacija Lojda i Voldena za 75:58! Interesantno je da je američki tandem već postigao 49 koševa. Srpski tim pred prvom pobedom na gostujućem parketu u ovosezonskom izdanju Evrolige.

3.minut - Jabusele je smanjio trojkom (58:71), a potom je Zvezda preko Lojda i Davidovca promašila trojke. Ipak, sigurno vođstvo gostiju stoji na semaforu...

1.minut - Ponovo je Lojd pogađao slobodna bacanja za velikih 69:53 za goste!

Kraj 3.četvrtine, crveno-beli ubedljivo vode sa 67:53

10.minut - Naš predstavnik u završni kvartal ulazi sa 14 poena prednosti.

9.minut - Posle još dva slobodna bacanja koja je pogodio Džordan Lojd, crveno-beli su stigli do maksimalnih "plus 16" - 51:67!

7.minut - Bivši košarkaš Partizana je još jednom pogodio sa linije penala (51:58), a Crvena zvezda je nakon ofanzivnog faula Terija propustila priliku da ode na dvocifrenu razliku.

5.minut - Kapiten Zvezde Branko Lazić je ubacio važne poene, odgovorio je Fal, ali je Lojd onda ubacio novu "dalekometnu" trojku (48:54).

3.minut - Dio je pogodio svoju drugu trojku (44:46), ali je vratio raspoloženi Kori Volden za 44:49!

1.minut - Počelo je drugo poluvreme u dvorani "Astrobal". Lajti ga je otvorio preciznim šutem sa distance kojim je prepolovio prednost Crvene zvezde. Uzvratio je fenomenalni Lojd za 41:46,

Crvena zvezda na veliki odmor odlazi sa prednošću od šest koševa - 38:44!

10.minut - Gotovo je prvo poluvreme u Lionu, klub sa Malog Kalemegdana vodi na krilima sjajnog Lojda (već 14 poena).

9.minut - Volden je ubacio još jednu trojku, a Lojd je sa linije za slobodna bacanja doneo najvećih šest razlike gostujućem sastavu - 33:39.

7.minut - Igra se koš za koš, Kuzmić je pogodio jedno od dva slobodna bacanja (31:32), a Lojd je sjajno izbacio visokog Fala za "plus tri" gostiju - 31:34.

5.minut - Serija grešaka crveno-belih posle kojih je francuski tim ponovo preuzeo vođstvo, Hejs je bio polovičan sa penala za 31:29.

3.minut - Otvorilo se u Lionu! Srpski predstavnik je nakon startnih 7:0 malo popustio, Asvel je izjednačio (26:26), a potom je Ognjen Dobrić trojkom doneo gostima tri poena razlike - 26:29!

1.minut - Drugi kvartal počeo je ličnom greškom Tejlora Ročestija, koji je faulirao Lakomba. Crveno-beli su se odbranili, a potom je Dejan Davidovac smanjio na 21:19.

1.četvrtina okončana je vođstvom Asvela od 21:17

10.minut - Okončan je prvi kvartal, francuaski predstavnik ima četiri poena prednosti.

9.minut - Lajti je još jednom poentirao za dva, Kori Volden je bio precizan van linije 6,75, Francuzi održavaju prednost - 21:16.

7.minut - Asvel je ubacio već četiri trojke iz šest pokušaja, odgovorio je Lojd, Crvena zvezda zaostaje četiri poena (17:13).

5.minut - Kahudi i Lojd su "razmenili" trojke, a nakon dva pogođena slobodna bacanja Rita, ponovo je egal u Lionu (11:11).

3,minut - Duop Rit je doneo izjednačenje crveno-belima, nakon veoma tvrdog početka meča (4:4).

1.minut - Crvena zvezda je poentirala iz lepe kombinacije nakon čeonog auta, na obruču je bio precizan Kuzmić (0:2).