PRVI PORAZ KOKOŠKOVA: CSKA slavio pose trilera u Istanbulu, Braun tragičar!

14.10.2020

21:01

Košarkaši CSKA savladali su na gostovanju Fenerbahče u trećem kolu Evrolige 78:77 posle neviđene drame.

Igor Kokoškov

Ovo je prvi poraz srpskog selektora Igora Kokoškova na klupi Fenerbahčea.

CSKA je imao prednost posle prve četvrtine, u drugoj je Fener preokrenuo i nakon prvog poluvremena imao je poen prednosti.

Igralo se koš za koš u trećoj deonici, CSKA je sve vreme održavao prednost koju je stekao, a domaćin je uspeo da preokrene ponovo i uđe u poslednju četvrtinu sa dva poena prednosti.

Vodio je Fenerbahče do samog kraja, kada je na +3 Klajburn pogodio za dva poena, a Veseli na dvadesetak sekundi do kraja ponovo doneo +3.

Klajburn je trojkom izjednačio, a zatim je Braun promašio za tri poena i Veseli za dva poena za pobedu, pa se otišlo u produžetak.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Lorenco Braun

Na 21 sekundu do kraja Braun sa linije penala doneo +2 Feneru, a onda na scenu stupa Vil Klajburn.

Nekadašnji MVP Evrolige je na 11 sekundi do kraja pogodio uz faul Veselog i realizovao dodatno slobodno bacanje za 78:77, koje je na kraju donelo pobedu.

Braun je na 4 sekunde do kraja promašio šut za pobedu.

Vil Klajburn bio je najefikasniji u redovima CSKA sa 26 poena, dok je Majk Džejms dodao 14.

Što se tiče Fenerbahčea, najefikasniji bio je De Kolo sa 21, Džerel je dodao 18, a Braun 16 poena.

Košarkaši Real Madrida ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige.