TRINKIJERI SE ZADNJI SMEJE: Nestvarni Lučić srušio Makabi, Slukas "rešio" Olimpiju!

14.10.2020

19:16

Košarkaši Bajerna u trećem kolu Evrolige u Tel Avivu su pobedili Makabi rezultatom 85:82 uz sjajno izdanje Vladimira Lučića, dok je Olimpijakos pobedio Olimpiju iz Milana sa 86:75.

Vladimir Lučić

Posle izjednačen prve četvrtine, ekipa Andree Trinkijerija je u drugom periodu odlično odigrala u odbrani i na odmor je otišla sa devet poena prednosti - 34:25. Gosti su u trećem periodu u nekoliko navrata imali i plus 11.

Bajern je u poslednjej četvrtini došao i do maksimalnih 70:58, ali se domači nisu predavali, smanjili su minus na tri poena, ali nisu uspeli da preokrenu.

Srpski reprezentativac Vladimir Lučić je 12 od ukupno 26 poena (3/3 za dva, 4/5 za tri, 8/9 slobodna bacanja) postigao u poslednjoj deonici, a dodao je još 3 skoka i 2 ukradene lopte za 30 minuta. Pol Cipser je imao 16, a Vejd Boldvin 13 poena.

U domaćem timu Skoti Vilbekin je upisao 27 poena (4/8 za tri), Ante Žižić 19 (8/9 za dva), uz 6 skokova, a Anđelo Kalojaro 8.

Olimpijakos je u Pireju naneo prvi poraz Olimpiji iz Milana 86:75 iako su gosti u prvom poluvremenu bili bolji i na odmor otišli sa 6 poena prednosti 42:36.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Slukas srušio Milano

Crveno-beli su su trećem periodu stigli i prestigli rivala (27:16), a u poslednjoj su, predvođeni prekaljenim Kostasom Slukasom i Jorgosom Printezisom, sigurnom igrom došli i do dvocifrenog viška.

Slukas je bio najefikasniji sa 17 poena, a imao je i 11 asistencija, Printezis i Aron Herison su dodali po 16, a Šekil Mekisik 10. Kod gostiju Serhio Rodrigez je imao 18, Majkl Rol 16, a Zek Ledej 10.