ZVEZDA RAZNELA TURKE: Davidovac i Lojd predvodili STRAŠNE crveno-bele

19:41

Turk Telekom je "počišćen" sa terena.

RepublikaFoto: KK Crvena zvezda
Dejan Davidovac "zatrpava" koš Turk Telekoma

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Turk Telekom u prvoj utakmici na Glorija kupu rezultatom 83:54 (19:14, 28:17, 16:11, 20:12).

Trener crveno-belih Saša Obradvić može da bude prezadovoljan, jer je njegova ekipa rivala nadigrala u svakoj četvrtini.

Posle uvodnih deset minuta tim sa Malog Kalemegdana je imao pet poena prednosti, a već na poluvremenu je bilo +16. Posle pola sata igre crveno-beli su bili 21 poen u plusu, a na kraju su ostvarili pobedu od 29 poena razlike.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bili su Dejan Davidovac i Džordan Lojd sa po 17 poena, a 13 je dodao Duop Rit koji je ostvario i dabl-dabl učinak jer je imao deset skokova.

Zvezda će naredni meč igrati u petak od 19.30 protiv Karšijake, koja je prethodno savladala Fenerbahče, Igora Kokoškova.