BAKSI PRED METLOM: Batler isprašio Janisa i drugove!

05.09.2020

07:26

Košarkaši Majami Hita pobedili su Milvoki Bakse 115:100, te su poveli sa 3-0 u seriji polufinalu istočne konferencije

Milvoki Baks - Majami Hit

Izabranici Eriksa Spolstre nalaze se na korak do plasmana u finale Istoke i samo neko čudo moglo bi da ih ispreči u tome.

Majami je odigrao neverovatnu poslednju četvrtinu u kojoj je postigao 40 poena, a primio svega 13 i na kraju zasluženo dolazi do velikih 3-0.

Fenomenalnu utakmicu odigrao je Džimi Batler koji je u četvrtoj deonici preuzeo stvari u svoje ruke. Batler je na kraju meč završio sa 30 poena (7/13 iz igre, 14/19 bacanja), sedam skokova i šest asistencija.

Njega su pratili Bem Adebajo sa 20 poena i 16 skokova, Krauder sa 17 poena i Goran Dragić sa 15.

Igra Baksa potpuno je stala u poslednjoj deonici što govori podatak od sramnih 13 poena za 12 minuta. To isto govori koliko je i Majami igrao paklenu odbranu.

Ekipa Majka Badenholzera trebalo je da slomi protivnika u trećoj četvrtini kada je imala i 14 poena prednosti (87:73), međutim Hit se nije dao i početkom 4/4 uspeo je da smanji zaostatak.

Majami je potom izjednačio, a onda i preuzeo kontrolu nad utakmicom, te slavio sa ubedljivih +15, 115:100.

Janis Adetokumbo postigao je 21 poen uz 16 skokova i devet asistencija, Lopez je imao 22, Midlton 18, a Hil 13 poena.