(VIDEO) Budućnost šokirala Zvezdu u Železniku!

15.10.2017

18:51

Košarkaši Budućnosti pobedili su u Železniku ekipu Crvene zvezde 79:75 (17:16, 13:18, 22:16, 27:25) u meču 4. kola regionalne ABA lige.

RepublikaFoto: kkcrvenazvezda.rs
Šehović i Gibson u duelu sa Ročestijem

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Tejlor Ročesti sa 23 poena, dok je Džejms Feldin ubacio 14. U pobedničkom timu najbolji je bio Nemanja Gordić sa 17 poena.

Zvezda i Budućnost dele prvo mesto na tabeli sa po tri pobede i jednim porazom.

Obe ekipe su ušle oprezno u meč. Zvezda je povela 7:4, a onda su se ekipe smenjivale u vođstvu do kraja prve četvrtine. Gosti su prvih 10 minuta rešili u svoju korist, 17:16.

Zvezda je početkom druge četvrtine povela 24:19, a Budućnost je potom serijom od 9:4 stigla do 28:28. Domaći tim je u finišu zaigrao angažovanije i prvih 20 minuta rešio u svoju korist, 34:30.

Crveno-beli su na startu treće četvrtine poveli 37:32. Usledila je serija Budućnosti od 8:0. Janković je uzvratio trojkom za 40:40, ali je došla nova serija gostiju od 6:0. Gosti su nastavili sa dobrom igrom, a u 27. minutu imali su i dvocifrenu prednost, 50:40. Međutim, usledila je serija Zvezde od 10:2.

Crvena zvezda je izjednačila već na startu poslednje četvrtine, 52:52. Ekipe su dobro igrale u nastavku meča, a Budućnost je na 70 sekundi pre kraja imala 74:70. Usledila je penal završnica.

Feldin je nekoliko sekundi pre kraja pri vođstvu Budućnosti od 77:75 imao šut za pobedu, ali nije pogodio trojku. Potom je Budućnost u poslednjem napadu sa linije penala potvrdila pobedu.

Crvena zvezda će u petak u 2. kolu Evrolige na svom terenu igrati sa Barselonom.

Crveno-beli će u 6. kolu regionalne lige gostovati Cedeviti, dok Budućnost čeka na svom terenu ekipu Mega Bemaksa.

Olimpija je ranije danas u gostima pobedila Mega Bemaks 86:77.