Zvezda nije iznenadila prvaka Evrope: CSKA na krilima fenomenalnog Majka Džejmsa slavio u Beogradu!

21.02.2020

17:30 >> 20:13

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od moskovskog CSKA 86:81 u 25. kolu Evrolige u beogradskoj "Štark areni".

Nezaustavljivi Majk Džejms

Tvrdo na startu, obe ekipe bacile akcenat na odbrani. Prve poene postigao je Hajns, ali je Lazić uzvratio trojkom.

CSKA je posle vezao četiri poena, ali je Zvezda uzvratila istom merom i na prvi tajm aut na pet minuta do kraja prve četvrtine otišlo se sa prednošću domaćina 7:6.

Detalj sa početka utakmice

U par navrata crveno-beli su uspevali da se odlepe na +4, ali Moskovljani su se brzo vraćali.

Ipak, do kraja prve četvrtine,  Zvezda je zadržala minimalno vođstvo i na prvi odmor otišla sa prednošću 17:16.

Na početku druge četvrtine u igru je ušao Džejms Gist, koji je nastavio sa slabim partijama.

Promašio je dva zicera, a i napravio je faul pri šutu za tri poena. Ipak, Stratos Perperoglu je raspoloženo započeo drugi period i trojkom vraća prednost od dva poena - 22:20.

Pomažu i igrači CSKA, koji su već promašili pet od 10 slobodnih bacanja. Ipak, Armejci su poboljšali igru u napadu, pa su sa četiri vezana poena došli do prednosti  - 24:22.

Gosti su nastavili seriju i na polovini druge četvrtine došli do maksimalnih +6 - 28:22. Negativan trend konačno prekida Kevin Panter svojim prvim poenima.

Vladimir Štimac i Fojtman u duleu

Uz dva slobodna bacanja Džejmsa Gista domaćin se ponovo primakao na svega dva poena zaostatka - 28:26.

Nastavila je Zvezda da sustiže, a CSKA je ponovo upao u krizu napada i na minut i po do kraja prvog poluvremena Zvezda je došla do izjednačenja 30:30.

Zvezda je konačno, prvi put od početka drugog perioda, povela trojkom Lorenza Brauna za 34:32.

Ali u završnici su crveno-beli pomalo naivno primili četiri poena i činilo se da će CSKA na poluvreme otići sa prednošću 36:34.

Džejms Gist

Međutim, crveno-beli su imali osam sekundi, što je dovoljno bilo Biliju Beronu da uz kontakt pogodi trojku uz zvuk sirene za vođstvo crveno-belih 37:36.

Za prva dva i po minuta treće četvrtine Crvena zvezda je postigla samo jedan poen i to Vladimir Štimac sa linije slobodnih bacanja.

Doduše, nije se ni CSKA istakao, i dalje se promašuju slobodna bacanja, ali su Danijel Haket i Majk Džejms trojkama doneli Armejcima prednost od pet poena 44:38.

Polako ali sigurno gosti preuzimaju kontrolu igre i tri minuta pre kraja treće četvrtine stiču maksimalnih +8 - 53:45.

Do kraja četvrtine CSKA je išao i na +9, ali je ponovo Beron imao poslednju reč i na kraju košem smanjio pred poslednjih 10 minuta na 60:53.

Zvezda je odlično krenula u poslednjoj četvrtini. Prvo prodor Pantera, a onda Gist 2+1 za potpuni priključak - 60:58. Domaćin igra sa mnogo više elana. Na sve ima odgovor.

Džejms je posle faula Pantera dobio tri slobodna bacanja, ali je Panter posle uzvratio sa trojkom uz faul i to sa devet metara.

Međutim, par grešaka, kako u odbrani, tako u napadu, dozvolile su Armejcima da se trojkom Haketa i kontrom Fojtmana odlepe ponovo na sigurnih +6 - 70:64.

Košarkaši Crvene zvezde

Zvezdini igrači ostali su bez goriva, u napadu ništa nije funkcionisalo, a Panter je ponovo napravio faul pri šutu za tri poena i Džejms je odveo CSKA prvi put na +10 - 76:66 na 4:16 do kraja meča.

Do kraja Zvezda nije uspela da se vrati i CSKA je na kraju potvrdio ulogu favorita.

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu

CRVENA ZVEZDA - CSKA MOSKVA 81:86

IV ČETVRTINA: (28:26)

10.minut - Druga trojka kapitena Branka Lazića. Nije pogodio Džejms, sada trojka Bilija Berona. Kurbanov polovičan sa linije penala, zakucavanje Džejmsa Gista za kraj utakmice u prestonici Srbije

Kevin Panter

9.minut - Dva poena Gista, tajm-aut Dimitris Itudis. Promašio je trojku Kurbanov, ofanzivan skok Hajnsa i novi napad za goste. Uz zvuk sirene pogodio je Haket

8.minut - Promašio je trojku Kevin Panter, nema poena sada za Džejmsa u napadu gostiju. Beron nije pogodio posle prodora. Ponovo faul nad Džejmsom, sada 1/2 sa penala.

7.minut - Konačno poeni Zvezde preko Davidovca. Pogrešio je Hajns, aut za Zvezdu. Bili Beron 2+1! Faul Pantera, ponovo na liniji penala Majk Džejms. Amerikanac 2/2

6.minut - Još jednom faul igrača Zvezde pri šutu za tri poena. Ponovo je sva tri penala iskoristio Majk Džejms. Ispala je lopta Braunu, kontra gostiju, ali Beron izbacuje loptu u aut. Nije trojka, ali je dvojka Majka Džejmsa

5.minut - Ponovo slobodna bacanja Kevina Pantera i dva poena za njega sa penala. Pogađa trojku Majk Džejms

Duel centara: Majkl Odžo i Kosta Kufos

4.minut - Odžo siguran sa linije penala, trojka Haketa i dva poena Fojtmana.

3.minut - Kevin Panter 3+1! Faul Odža nad Haketom, reprezentativac Italije 2/2 sa penala. Promašio je trojku Beron, ofanzivan skok Odža, promašaj i faul u napadu

2.minut - Džejms Gist pogađa za dva uz faul! Pogodio je Amerikanac i dodatno slobodno bacanje. Haket trojka, ponovo se odlepio CSKA. Faul Kevina Pantera na liniji za tri poena. Majk Džejms je iskoristio sva tri penala

1.minut - Dobra odbrana Zvezde, faul Haketa. Magija u prodoru Kevina Pantera i dva poena Amerikanca

III ČETVRTINA: (16:24)

10.minut - Siguran Odžo u napadu Zvezde, faul Kevina Pantera. Majk Džejms odličan sa linije penala, sada je pogodio 2/2. Dva poena Bilija Berona, probudio se nakon one trojke na kraju prvog poluvremena. Poslednji napad u trećoj četvrtini i rampa Odža nad Hiliardom

Dragan Šakota

9.minut - Kevin Panter siguran oba puta sa linije penala. Promašio je dvojku Antonovo, ali je trojku pogodio Majk Džejms

8.minut - Nema poena Davidovca, na drugoj strani greška u koracima Džejmsa. Vladimir Štimac ponovo za dva, on drži domaćina u životu. Laki poeni za goste, zakucavanje Bolomboja

7.minut - Dvojke Sent Rosa i Bilija Berona. Pogađa Hiliard posle velike gužve ispod reketa. Hiliard 2+1!

6.minut - Greška u predaji lopte Zvezde, a promašio je sada trojku Haket. Bili Beron uspešan oba puta sa penala

5.minut - Brza igra na obe strane, dvojke Štimca i Džejmsa. Sada u napadu Zvezde dobra odbrana Hajnsa, ali i na drugom delu parketa blokada, ovoga puta Jagodić-Kuridža. Nema poena Kuridže nakon pasa Brauna, ali dobar u odbrani Lazić

Džejms Gist

4.minut - Trojka Majka Džejmsa, nije uspeo da vrati za tri Lorenzo Braun i na kraju faul kapitena Lazića. Faul u napadu Fojtmana

3.minut - Ostao je Haket sam u korneru, trojka za goste. Jak faul nad Jagodić-Kuridžom, polovičan sa penala Kuridža

2.minut - Nije pogodio Lorenzo Braun preko ruke na isteku napada. Na drugoj strani nema trojke za Haketa. Vladimir Štimac je fauliran, polovičan sa linije penala. Nikita Kurbanov 0/2 slobodna bacanja

1.minut - Prvi poeni u drugom poluvremenu, dvojka Kurbanova

II ČETVRTINA: (20:20)

10.minut - Trojka Lorenza Brauna iz kornera! Na drugoj strani dva poena Džejmsa, prvi poeni iz igre. Loš pas Brauna ka Gistu, sada faul Lazića. Kurbanov polovičan sa linije penala. Za kraj prvog poluvremena, trojka Bilija Berona u poslednjoj sekundi!

Bili Beron

9.minut - Fojtman je promašio trojku, Kurbanov faul nad Davidovcem.  Lorenzo Braun polovičan sa penala, Fojtman dvojka za CSKA

8.minut - Majkl Odžo oba promašena bacanja. Hajns ne koristi napad gostiju, sada dva poena Odža

7.minut - Promašio je trojku Hiliard, faul Kufosa nad Braunom. Slobodna bacanja za Džejmsa Gista. Krilni centar pogađa 2/2 sa penala. Promašio je trojku Džejms, ali je pogodio dvojku Haket. Sada zakucavanje Gista!

6.minut - Haket 2/2 sa penala, u napadu Zvezde nema poena za Lorenza Brauna. Sent Ros je izbacio loptu u aut, napad za crveno-bele. Prvi poeni Kevina Pantera

5.minut - Dva poena za Hiliarda posle prodora, tajm-aut Dragan Šakota. Ponovo dva poena Hiliarda. Na drugoj strani nije pogodio Perperoglu. Greška igrača Zvezde i dva poena Haketa

Vladimir Štimac

4.minut - Tehnička za Šakotu i faul Odža! Promašio je Hiliard slobodno bacanje. Prvak Evrope dolazi do nova dva poena preko Haketa. Ovoga puta Perperoglu air-ball posle šuta za tri poena

3.minut - Tri penala za Hiliarda nakon faula Gista. Amerikanac 2/3 sa slobodnih bacanja. Trojka Stratos Perperoglu!

2.minut - Prvi poeni za Fojtmana na ovoj utakmici. Lepi potezi Davidovca i poeni za Zvezdu. Perperoglu je ponovo bio dobar u odbrani, pokrenuo kontru i na kraju je fauliran. Nije uspeo da pogodi Gist nakon pasa Davidovca

1.minut - Odlična odbrana Perperoglua u odbrani. Beron sa velike udaljenosti za tri, ali bez uspeha

I ČETVRTINA: (17:16)

10.minut - Na drugoj strani dva peona Hajnsa, nema prvih poena i dalje za Bilija Berona. Ponovo penali za Džejmsa i 1/2 sa linije penala. Lorenzo Braun je krenuo na zakucavanje, ali je fauliran. Bio je siguran oba puta sa linije penala

Lorenzo Braun i Kajl Hajns

9.minut - Majk Džejms ponovo polovičan sa linije penala. Teško dodavanje preko Hajnsa i dva poena Štimca. Promašio je trojku Džejms. Zavukao se ispod reketa Štimac, ali nije pogodio

8.minut - Magičan pas Lorenza Brauna i dva poena. Trojka Hiliarda za goste

7.minut - Nema trojki Džejmsa i Brauna, ponovo dobra odbrana domaćeg tima. Štimac pogađa za dva ispod koša, lep pas Berona. Brza igra i dva poena Strelnieksa

6.minut - Blokada Hajnsa nad Kuridžom, napad za prvaka Evrope. Majk Džejms je fauliran, Amerikanac polovičan sa linije penala. Dva poena Jagodić-Kuridže posle pasa kapitena

5.minut - Džejms je bio u prodoru, ali nije pogodio za dva. Lorenzo Braun dovodi Zvezdu u novo vođstvo, dva poena američkog pleja. Promašio je trojku Kurbanov. Ne koristi Zvezda napad preko Lazića

Dejan Davidovac i Hiliard

4.minut - Ponovo loša kombinacija, lopta je u autu nakon lošeg pasa Brauna za Štimca. Nije uspeo da pogodio u prodoru Džejms. Sada prvi poeni za Vladimira Štimca ispod reketa

3.minut - Kombinacija Hajnsa i Kurbanova i dva poena za iskusnog Rusa. Sada je Branko Lazić promašio trojku. Još jednom pogađa Hajns ispod reketa

2.minut - Ponovo nije iskoristila Zvezda napad preko Štimca, ali na drugoj strani nije pogodio ponovo Kurbanov ovoga puta za dva. Trojka kapitena Branka Lazića!

1.minut - Nije pogodio Strelnieks, ofanzivan skok i poeni Hajnsa. Marko Jagodić Kuridža šalje loptu u aut. Promašio je Kurbanov trojku

18.55

18.50 - Prvi susret dve ekipe u okviru 14. runde najelitnijeg evropskog takmičenja završen je pobedom Moskovljana 100:74

18.40

18.30 - Momci trenera Dragana Šakote nalaze se na dvanaestoj poziciji sa 10 pobeda i četrnaest poraza, dok je tim iz prestonice Rusije na četvrtom mestu sa 16 trijumfa i 8 neuspeha