Partizanova magična serija u produžetku odlučila večiti derbi: Crno-beli treći put zaredom osvojili Kup Radivoja Koraća!

16.02.2020

19:29 >> 23:27

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u finalu Kupa Radivoja Koraća sa 85:84 posle produžetaka i tako odbranili trofej „Žućkove levice“ u niškoj dvorani „Čair“.

"Žućkova levica" ostaje kod crno-belih!

Početak je bio veoma "usporen" na obe strane, u prva tri minuta videli smo svega četiri poena, po dva sa obe strane.

Usledila je trojka Veličkovića, "crno-beli" su se u jednom trenutku odlepili na šest poena razlike, ali je Panter trojkom smanjio razliku.

Kori Volden i Čarls Dženkins

Poenom Zagorca na slobodnim bacanjima Partizan je ponovo otišao na "plus šest", ovoga puta na kraju prve četvrtine - 19:13.

U drugoj deonici gledali smo sličnu igru oba tima sa puno grešaka, pogotovo na sredini četvrtine, ali je Crvena zvezda pre svega zahvaljujući Lorencu Braunu smanjila zaostatak i približila se na tri poena "crno-belima" na poluvremenu - 34:31.
Džejms Gist i Stefan Birčević

"Crno-beli" su bolje ušli u drugo poluvreme bez obzira na činjenicu da su igrali praktično bez Tomasa, ali Zvezda je brzo odgovorila preko Gista koji je svojim poenima sredinom treće četvrtine približio svoj tim na samo poen od rivala.

Imao je Partizan trojkama Birčevića i Pejdža sedam poena prednosti što je Zvezda uspela da smanji bez obzira na dve vezane trojke Zagorca u poslednjem minutu.

Pred poslednju, odlučujuću četvrtinu izabranici Andree Trinkijerija imali su istu prednost kao i na poluvremenu - 52:49.

Već u prvim minutima četvrte deonice pogađali su i Gist i Veličković, a "crveno-beli" su strpljivom igrom posle tri minuta po prvi put na meču stigli do prednosti. Uspevao je Partizan da stigne do izjednačenja, ali je nakon trojke Pejdža za egal na drugoj strani na isti način odgovorio Beron.
Džejms Gist

Nakon njega, "crno-beli" nisu uspeli da izgrade napad što je iskoristio Gist kako bi svoj tim odveo na "plus pet" minut i po do kraja meča.

Usledila je prava drama kada je Panter napravio faul u napadu osam sekundi pre kraja, da bi još jednim prekršajem omogućio Pejdžu da sa dva slobodna bacanja uvede utakmicu u produžetak.

"Crveno-belima" presudio je sjajni Jaramaz koji je sa dve trojke napravio ključnu prednost za svoj tim koju Partizan umalo nije ispustio što se na kraju ipak nije desilo.

Pobednički tim predvodio je Markus Pejdž sa 21 poenom, Jaramaz je upisao 19, a Zagorac dodao 11 poena uz pet skokova.

U Crvenoj zvezdi Lorenco Braun postigao je 17 poena upisavši pritom sedam asistencija i pet skokova, dvocifreni su bili još i Davidovac (16p), Panter (12p) i Gist  i Štimac sa po 11 poena.

Detalj sa večitog derbija

Partizan je tako osvojio svoj osmi trofej Kupa Radivoja Koraća, a treći zaredom.

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 84:85

PRODUŽETAK:

5.minut - Promašio je Bili Beron sa polu-distance, nije sada pogodio ni Jaramaz. Promašio je trojku Beron, a sada faul Štimca. Oba slobodna bacanja promašio je Mozli. Promašio je Lorenco Braun prodor, fauliran je Trifunović. Promašio je oba slobodna bacanja Trifunović! Kraj utakmice, Partizan je pobedio u večitom derbiju i osvojio treći put zaredom Kup Radivoja Koraća!

Dragan Šakota

4.minut - Štimac oba puta siguran sa linije penala. Promašio je trojku Zagorac. Faul Voldena, kraj za njega. Pogodio je slobodna bacanja Davidovac. Pogrešio je Pejdž, izgubljena lopta za Partizan

3.minut - Faul u napadu Bili Beron! Pogađa Jaramaz preko Štimca za dva, četiri vezana poena za njega! Promašio je Gist sada dcojku preko Mozlija. Trojka Ognjen Jaramaz

2.minut - Oba penala pogodio je Jaramaz, veliak borba u produžetku

1.minut - Jaramaz maši trojku, isteklo je vreme pre šuta Gista. Dva air-balla, sada Tomas. Zakucavanje Gista i fual u napadu Pejdža!

IV ČETVRTINA:

10.minut - Trojka Jaramaz sa sedam metara! Davidovac trojka! Pejdž 2+1! Faul nad Davidovcem, oba puta je pogodio. Trojka Markus Pejdž! Faul u napadu Kevina Pantera! Gist faulira Pejdža, bacanja za Amerikanca. Pejdž oba puta siguran sa linije penala.

PRODUŽECI!

Rade Zagorac

9.minut - Zakucavanje Džejmsa Gista! Birčević polovičan sa linije penala. Lorenco Braun dvojka!

8.minut - Nema poena za Partizan, ofanzivan skok i napad za Zvezdu

7.minut - Beron siguran oba puta sa linije penala, trojka Markus Pejdž! Vraća trojku Bili Beron!

6.minut - Pogodio je sada trojku Volden! Oba puta precizan sa linije penala Lorenzo Braun. Volden polovičan sa linije penala

5.minut - Velika borba Štimca i faul nad Voldenom. Imaće slobodna bacanja američki bek. Precizan oba puta sa linije penala. Trojka Lorenzo Braun! Faul nad Brankom Lazićem. Dva poena Bilija Berona, tajm-aut Trinkijerija

Dejan Davidovac i Rašon Tomas

4.minut - Koraci Jaramaza! Promašio je trojku Tomas

3.minut - Sada blokada Mozlija nad Štimcem, ali zakucava Gist! Promašio je trojku Kori Volden, defanzivan skok Davidovca. Promašio je Gist sada posle okreta. Igubljena lopta za Partizan, odnosno Pejdž i poeni Dženkinsa u kontri

2.minut - Greška u koracima Gista i trojka Pejdža! Sada faul Mozlija na trojci, imaće tri bacanja Panter. 3/3 američki plej sa linije penala. Blokira Štimac Pejdža

1.minut - Brza igra na startu poslednje deonice, po dva poena na obe strane

III ČETVRTINA: (18:18)

10.minut - Dve vezane trojke Zagorca! Sada trojka Dženkinsa na drugoj strani

Vil Mozli

9.minut - Faul u napadu, lopta za Zvezdu, a zatim je promašio trojku Davidovac. Faul Birčevića, uslediće slobodna bacanja Štimca. Iskusni centar polovičan sa linije penala. Ista situacija i kod Vila Mozlija na drugoj strani. Kevin Panter ponovo 2/2 sa penala.

Andrea Trinkijeri

8.minut - Davidovac je pogodio trojku! Nema poena Tomasa, na drugoj strani promašena dvojka Pantera

7.minut - Štimac je pokušao, težak šut i promašaj. Dve promašene trojke kod Partizana, Pejdž, a potom i Birčević, posle svega faul Jaramaza. Precizan oba puta sa linije penala Kevin Panter. Promašio je trojku Birčević, defanzivan skok Štimca

6.minut - Nije uspeo da pogodi Panter, sada faul Branka Lazića. Trojka Pejdž!

5.minut - Promašio je trojku Zagorac, defanzivan skok Brauna, pas i zakucavanje Gista. Pas Voldena i trojka Birčevića iz kornera

Marko Jagodić-Kuridža

4.minut - Prvi poeni u drugom poluvremenu za Vladimira Štimca. Nije pogodio trojku Jaramaz, sada faul Voldena nad Braunom. Promašio je trojku Lorenzo Braun

3.minut - Džejms Gist 2+1! Veličković nije pogodio iz okreta posle duela sa Gistom. Greši Beron u pasu za Gista, krade loptu Volden. Fauliran je Amerikac, pogađa 2/2 sa penala

2.minut - Gist je šutirao za tri, kratko od njega. Gubi loptu Zagorac u napadu Partizana, na drugoj strani greši Lorenzo Braun. Maše zicere Janković i Zagorac

1.minut - Partizan drugo poluvreme otvara dvojkom. Tehnička za Dragana Šakotu. Kori Volden siguran sa linije penala. Vratio se Beron sa loptom preko pola nakon pritiska Jaramaza. Nije pogodio Volden trojku, defanzivan skok Gista

II ČETVRTINA: (18:15)

10.minut - Promašio je trojku Trifunović. Na drugoj strani nema poena Davidovca, faul Jagodić Kuridže. Nije pogodio Jaramaz, ofanzivan skok Davidovca. Nije pogodio trojku Kori Volden

9.minut - Trifunović brži od Davidovca za dva poena. Duel Mozlija i Štimca pripao je Mozliju, dobra odbrana

8.minut - Tehnička za Tomasa! Pogodio je Bili Beron slobodno bacanje. Davidovac je izgubio loptu, nova trojka, sada Jaramaz. Sada Davidovac za dva poena precizan

7.minut - Na drugoj strani koraci Štimca. Faul u napadu Tomas. Nervoza na terenu, obostrane tehničke. Floter i dva poena Lorenza Brauna. Promašio je trojku Volden, ali ispravio je Tomas za dva iz odbojke

6.minut - Promašio je otvorenu trojku Lorenzo Braun, ofanzivan skok Jagodić-Kuridže i faul nad njim, u pitanju je Zagorac. Iskoristio je oba slobodna bacanja Jagodić Kuridža. Koraci Nikole Jankovića

5.minut - Krade loptu Beron Voldenu, alej-up i zakucavanje Lorenza Brauna. Lep poez Veličkovića i dva poena kapitena Partizana

4.minut - Polaganje za Zagorca, na drugoj strani rampa Jankovića posle prodora Brauna! Nije pogodio Pejdž u napadu Partizana, sjajan dribling i polaganje Lorenza Brauna. Tajm-aut Trinkijeri

3.minut - Četiri poena Jankovića zaredom, tajm-aut Dragana Šakote. Trojka Lorenzo Braun! Jaramaz je prošao pored Brauna, ali nije pogodio posle prodora

2.minut - Davidovac sada siguran u prodoru i pogađa za dva. Promašio je trojku Panter, ofanzivan skok Odža i faul Nikole Jankovića.

1.minut - Nije uspeo da izvede za pet sekundi loptu Panter, promašaj Mekadua, a potom i blokada Tomasa nad Davidovcem

I ČETVRTINA: (13:19)

10.minut - Fauliran je Pejdž, siguran je oba puta sa linije penala. Tajm-aut Dragana Šakote. Kao uragan je prošao Pejdž i položio za dva poena. Lorenzo Braun pogađa sa polu-distance. Na kraju faul Gista nad Zagorcem koji je šutirao 1/2 penala

9.minut - Davidovac nije pogodio iz prodora, lopta za Partizan. Tomas je promašio oba slobodna bacanja, dva poena Štimca

8.minut - Duga trojka Kevina Pantera! Volden brži od Brauna i pogodak za dva. Posle duela Gista i Tomasa, krilni centar crveno-belih ne pogađa za dva

7.minut - Ukrao je loptu, ali potom je i izgubio Tomas. Ponovo promašaj Kuridže za dva, sada faul Štimca nad Mozlijem. Amerikanac polovičan sa bacanja

6.minut - Lep potez Bilija Berona i dva poena posle prodora. Duel Kuridže i Novice pripao je ponovo kapitenu Partizana. Faul u napadu Kuridže. Ponovo Jaramaz za dva

5.minut - Jaramaz ponovo pogađa za dva, crno-beli imaju prednost. Nema trojke Berona, ali nema ni poena za crno-bele

Ognjen Jaramaz

4.minut - Trojka Novica Veličković! Sada je promašio trojku Kuridža, ofanzivan skok Štimca. Ponovo Štimac pogađa za dva, sada iz okreta ispod reketa

3.minut - Dobra odbrana Branka Lazića, sada faul Nikole Jankovića. Janković je ukrao loptu Beronu, kontra Jaramaza i prvi poeni za Partizan. Nema trojke Berona

2.minut - Prvi poeni na finalu, Štimac za dva. Sada dobar u odbrani Štimac posle prodora Voldena. Na drugoj strani promašaj Kuridže

1.minut - Jaramaz kratko za dva, Štimac neprecizan sa polu distance. Veličković ne dolazi poena nakon duela sa Lazićem

20.50

20.40

20.30 - Crno-beli su do finala stigli preko čačanskog Borca i FMP-a iz Železnika, dok su crveno-beli bili bolji od beogradskog Radničkog sa Crvenog krsta i Mega Bemaksa