Ludnica u Lionu: Zvezda se vratila posle -19 na poluvremenu, Panter trojkom na dve sekunde do kraja doneo pobedu u Francuskoj!

10.01.2020

21:59 >> 22:09

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ASVEL sa 83:80 posle velikog preokreta, jer su na poluvremenu imali minus od 19 poena razlike! Ekipa Dragana Šakote slavila je u Francuskoj u okviru 18. kola Evrolige.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Sve je večeras pogodio Vladimir Štimac!

Crvena zvezda je startovala duel u petorci: Braun, Beron, Lazić, Simanić i Kuzmić.

Loše su Beograđani otvorili meč u Lionu, što su domaći iskoristili i posle manje od dva minuta poveli sa velikih 9:0.

Prvi poen za crveno-bele upisao je Braun sa penala, ali je Asvel nastavio da igra u visokom ritmu i trojkom raspoloženog Lajtija otišao na prvu dvocifrenu prednost - 12:1.

Nije ekipa Dragana Šakote uspevala da pronađe ritam ni u nastavku četvrtine, igra u fazi odbrane je bila izuzetno loša, pa su Francuzi posle pet i po minuta otišli na ogromnih 22:5.

Dodatan problem za Beograđane predstavlja i povreda Marka Jagodić-Kuridže, koji je posle nezgodnog naskoka izašao iz igre.

Izuzetno lošu prvu četvrtinu, srpski šampion je okončao sa čak 30 primljenih poena i velikim zaostatkom.

Ništa kvalitetnije Zvezda nije igrala ni od početka druge četvrtine i samo zahvaljujući Štimcu (13 poena) uspevala je da ostane u igri - 34:23.

Crveno-beli su u tim momentima mogli i da priđu na jednocifren minus, ali je usledio odgovor domaćih u vidu trojke Rihardsa i zakucavanja u kontri Žan-Šarla - 41:25.

Problemi Šakotinog tima u zagrađivanju obruča nastavljeni su i tokom druge deonice, pa je Asvel zahvaljujući ofanzivnom skoku često dolazio do "drugih prilika", koje je potom koristio.

Usled takvih dešavanja na terenu, srpski tim je u drugo poluvreme ušao sa minusom od 19 poena!

Zvezda je prvom trojkom na utakmici, preko Brauna, otvorila treći period, ali je na drugoj strani i primila tri poena. Lazić je pri šutu za tri faulirao Nuu, a ovaj bio stoprocentan sa bacanja.

Usledila je serija crveno-belih 8:0, posle koje je beogradski tim prišao na jednocifrenu razliku - 52:43.

Sredinom treće četvrtine, Braun je prilikom driblinga iskrenuo zglob zbog čega je morao da napusti igru.

To, ipak, nije sprečilo Zvezdu da nastavi da igra u dobrom ritmu i preko Dobrića i Štimca priđe na 57:50.

Posle poena Davidovca i Dobrića, Šakotina ekipa se u potpunosti vratila u utakmicu - 57:53.

Asvel je u tim trenucima u životu održavao Adrijan Pejn, koji je do finiša treće deonice bio nepogrešiv (2/2 za dva, 3/3 za tri).

Posle nove njegove trojke, domaći su poveli sa 64:57, da bi na drugoj strani uzvratio Štimac pod košem.

Odličnu treću deonicu zatvorio je Kevin Panter sa pet poena u nizu, uz trojku u poslednjoj sekundi!

Veliki povratak Zvezde nastavljen je i od početka poslednje četvrtine, pa je posle poena Jovanovića viđeno prvo izjednačenje na meču - 66:66.

U nastavku se igralo poen za poenom, da bi crveno-beli prvo vođstvo stekli poenima Pantera na šest minuta do kraja - 74:72.

Od tog trenutka, Beograđani nisu ispuštali prednost i trojkom Vladimira Štimca uz zvuk sirene u 38. minutu poveli sa 79:73.

Zvezda je u nastavku mogla rutinski da privede meč kraju, ali je promašila pet slobodnih bacanja zaredom, pa se posle trojke Lomaša ušlo u neizvesnu završnicu - 80:78.

Kevin Panter je potom izgubio loptu u napadu i iz kontre je Asvel poravnao rezultat na 20 sekundi do kraja.

TROJKA KEVINA PANTERA ZA POBEDU CRVENE ZVEZDE!

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Vladimir Štimac sa 21 poenom, dok su ostali dvocifreni bili Panter i Braun. Prvi je dao 18, a drugi 13 poena.

Sa druge, strane najbolji kod domaćina bio je Pejn sa 17 poena, a pratili su ga Lomaš sa 14, Maledon sa 13 i Lajti sa 11.

Narednu utakmicu, crveno-beli igraju protiv Žalgirisa 15. januara, dok će ASVEL dan ranije gostovati Fenerbahčeu u Istanbulu.

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu

ASVEL - CRVENA ZVEZDA 80:83

IV ČETVRTINA: (15:19)

10.minut - Nema trojke za domaćina, sada faul i nad Gistom. Lep pogodak Lajtija za dva poena. Kaudi je faulirao Lorenca Brauna. Amerikanac 1/2 sa linije penala. Pogađa trojku Lomaš, samo je +2 za Zvezdu u ovom trenutku! Panter je bacio loptu pravo u ruke Lajtiju, nerešeno je u Lionu!

9.minut - Druga tehnička greška i kraj utakmice za trenera Asvela, Zvezdana Mitrovića! Promašio je bacanje Lorenco Braun, a sada i faul Džekirija nad Štimcem. Centar Zvezde 1/2 sa linije penala. Odlična odbrana Pantera! Petljao je Braun, na kraju je trojku promašio Dobrić

8.minut - Promašio je trojku Dijao, a zatim i TROJKA VLADIMIRA ŠTIMCA!

7.minut - Panter za dva, a potom i odbrana Štimca na vrhunskom nivou

6.minut - Faul u napadu Gista. Lomaš polovičan sa linije penala. Promašio je trojku Gist

5.minut - Panter oba puta siguran sa penala, prvo vođstvo Zvezde - 74:72! Odlična odbrana Gista! Greši sada Panter u napadu i napravio je faul bez razloga.

4.minut - Maledon kao na igralištu, lagano za dva. Lorenco Braun za dva, njegov 12. poen!

3.minut - Kombinacija Lajtija i Maledona i poeni za domaćina. Na parketu je ponovo Lorenco Braun. Promašio je Dobrić dvojku, ali zakucava Gist

2.minut - Zakucava Jovanović za izjednačenje! Pejn je pogodio iz koraka za dva. Jovanović je fauliran, iskoristio je oba bacanja

1.minut - Maledon ponovo polovičan za dva, na drugoj strani Gist maši trojki. Na kraju je Jovanović uhvatio loptu, ali na kraju su svirani koraci

III ČETVRTINA: (16:34)

10.minut - Maledon 1/2 sa slobodnih bacanja, Panter pogađa za dva. Dobra odbrana Zvezde i trojka Pantera u poslednjoj sekundi treće četvrtine!

11 poena Kevina Pantera do sada!

9.minut - Bili Beron za dva posle prelepe asistencije Štimca! Potom i greška domaćina u napadu, napad za Zvezdu. Trojka Pejna, a onda i dva poena Štimca. Brza igra na obe strane!

8.minut - Prvi poeni za ASVEL posle dugo vremena, pogodio je Pejn oba penala. Štimac polovičan sa penala, isto tako i Džordan na drugoj strani. Bili Beron je promašio trojku. Kaudi 1/2 sa penala

7.minut - Magija Davidovca! Pogodio je za dva, ali nije iskoristio dodatno bacanje nakon faula. Njegov promašaj popravio je Dobrić za dva

6.minut - Trojka Ognjen Dobrić, ali odmah uzvraća Džordan za dva. Nastavlja Vladimir Štimac svoju seriju, nova dva poena za centra crveno-belih

5.minut - Tehnička i za Branka Lazića! Džordan pogađa za dva, a potom i Lomaš koristi jedno bacanje. Na drugoj strani, dvojka Dejana Davidovca

4.minut - Promašio je trojku Lajti, a sada pogodak Berona za dva uz tehničku grešku trenera ASVEL-a, Zvezdana Mitrovića!

3.minut - Trojka Dejan Davidovac!

2.minut - Greši Asvel, Zvezda ima šansu da dodatno priđe. Fauliran je Nua pri šutu za tri poena. Sva tri penala je iskoristio

1.minut - Davidovac postiže prve poene u drugom poluvremenu. Konačno prva trojka za Zvezdu, pogodio ju je Braun.

II ČETVRTINA: (19:17)

10.minut - Dva poena za Kaudija. Džejms Gist je dva puta izblokiran u napadu Zvezde! Maledon pogađa za 2+1! Za kraj prvog poluvremena pogodio je dvojku Nikola Jovanović

9.minut - Rampa Dobrića i polovičan učinak istog igrača sa linije penala

8. minut - Ne uspeva Zvezda dodatno da  smanji prednost rivala. Pejn je ostao sam na šutu za tri, druga njegova trojka. Zvezda i dalje nema nijednu

7.minut - Panter pogađa za dva posle prodora. Džinovski skok Pejna u napadu i faul Gista. Lomaš nerecizan.

6.minut - Dva iskorišćena napada na obe strane za dva poena

5.minut - Vladimir Štimac za dva! Neverovatna trojka Lomaša,a potom i brutalno zakucavanje Žan Čarlsa

4.minut - Ne koristi napad ASVEL, a Panter pogađa za dva

3.minut - Prvi poeni za Kaudija kod domaćina. Ponovo Vladimir Štimac

2.minut - Šta reći, plej-centar kombinacija Brauna i Štimca je ponovo prošla

1.minut - Ponovo kombinacija Brauna i Štimca i opet poeni crveno-belog centra. Promašio je trojku Maledon, ali njegov promašaj popravio Pejn za dva

I ČETVRTINA: (30:13)

10.minut - Kevin Panter je preterao u napadu i izgubio loptu, u kontri je Maledona faulirao Štimac. Dva poena Maledona sa linije penala. Kapiten Lazić polovičan sa linije penala, prvi put na parketu i Džejms Gist. Koristi i Žan Čarls oba bacanja. Za kraj prve četvrtine dva poena Lorenca Brauna sa slobodnih bacanja

9.minut - Prvi poeni za Maledona kod domaćina, a sada greška Zvezdinih igrača, Bili Beron je prešao preko pola. Nastavlja sa dobrom utakmicom Pejn, ovoga puta dva poena

8.minut - Bez iskorišćenih napada na obe strane, sada faul Pejna nad Štimcem. Iskorisio je bacanja polovično

7.minut - Ponovo saradnja Brauna i Štimca i poeni centra ispod reketa. Konačno dobra odbrana Zvezde i pogodak Lorenca Brauna nakon solo akcije

Nervoza zbog razlike i sudija... Dragan Šakota

6.minut - Tehnička za Dragana Šakotu! Lomaš je pogodio sa linije bacanja. Promašio je trojku Davidovac, a ASVEL nastavlja sa trojkama, sada je pogodio Pejn

5.minut - Marko jagodić Kuridža pogađa za dva, ali odmah na drugoj strani uzvraća Džekiri. Promašio je trojku Branko Lazić

4.minut - Džekiri pogađa za dva, na drugoj strani faul nad Jagodić-Kuridžom. Lomaš posle prodora dolazi do dva poena

3.minut - Lomaš je promašio trojku, ali njegov promašaj je popravio za tri Lajti! Štimac je pogodio za dva nakon asistencije Brauna

2.minut - Greška crveno-belih prilikom izvođenja lopte i dva poena Džekirija. Lorenco Braun je promašio ceo obruč. Nova dva poena za Lajtija. Lorenco Braun polovičan sa linije penala za prve poene Zvezde u Francuskoj

1.minut - Utakmica je počela! Lajti postiže prve poene za domaćina, na drugoj strani promašaj Boriše Simanića. Lomaš pogađa za 2+1!

20.30 - Zanimljivo da su večerašnji rivali izjednačeni na tabeli Evrolige jer imaju osam pobeda i devet poraza

20.20 - Francuski velikan je domaćin u hali "Astroballe" kapaciteta 5556 gledalaca

20.10 - Prvak Srbije u zemlji "trikolora" ne može da računa na čak petoricu igrača: Čarls Dženkins, Derik Braun, Mohamed Faje, Stratos Perperoglu i Filip Čović

20.00 - Prvi susret dve ekipe završen je pobedom gostiju u "Štark areni" 74:72 nakon produžetaka