Parni Valjak melje! Pakao Arene progutao Virtus: Partizanova šuterska klinika za fenomenalan start u TOP 16 fazi Evrokupa!

08.01.2020

21:12 >> 21:10

Košarkaši Partizana savladali su Virtus iz Bolonje sa 99:81 u prvom kolu grupe E, TOP 16 faze Evrokupa.

Velika pobeda Partizana!

Odlično je krenuo Partizan, poveo 4:0. Međutim, Virtus je odgovorio serijom 7-0, zahvaljujući odličnoj roli Markovića u odbrani i Teodosićevim kreacijama u napadu.

Ipak, crno-beli, posebno njihov kapiten Novica Veličković koji je već postigao šest poena ne dozvoljavaju da se gosti odlepe. Igra se malo ubrzala, što odgovara Partizanu i posle dve vezane trojke Jaramaza i Voldena crno-beli dolaze do +6 - 20:14.

Gosti su do kraja prve četvrtine došli do daha i uspeli su da prepolove minus i na prvu pauzu odu sa tri poena minusa 26:23.

Crno-beli su odlično počeli drugo poluvreme i sa osam vezanih poena, od čega dve trojke Pejdža došli prvi put do dvocifrenog plusa - 34:23.

Nastavio je Partizan sa dobrom igrom, a najlepši potez prvog poluvremena izveli su Nemanja Gordić, koji je digao sjajan alej up za Vila Mozlija, koji je snažnim zakucavanjem digrao Arenu na noge - 41:27. A onda su usledile dve trojke Novice Veličkovića i Nemanje Gordića za 47:30.

A sa tri slobodna bacanja Gordić vodi crno-bele prvi put na +20. Tu prednost držali su crno-beli do poluvremena.

Posle prvih 20 minuta najbolji su bili Gordić sa 12 poena, Pejdž i Volden sa po 11 i Veličković sa 10 pogodaka. Na drugoj strani jedini dvocifren posle prvog poluvremena je Frenk Gejns.

Domaćin je ležernije ušao u drugo poluvreme, promašeni su i neki ziceri. To koriste gosti, prave seriju 9-0 i pole tri minuta Trinkijeri je pozvao tajm aut.

Prekinuta je serija Virtusa, domaćin je trojkom Voldena najavio bolju igru i crno-beli su uspeli ponovo da vrate 20 i više poena prednosti - 74:53.

Domaćin je oborio tempo, praktično "ubio" utakmicu i sigurno držao prednost na 20 i više poena razlike, a trojkom Gordića došao do maksimalnih +22 - 82:60.

Isti igrač pogodio je uz zvuk sirene za 84:63, rezultat kojim se ušlo u poslednjih 10 minuta.

Kao i u trećoj i u četvrtoj četvrtini Virtus je ponovo krenuo agresivno serijom 7-0. Ali i ovog puta Partizan je na krilima Nemanje Gordića uspeo da neutrališe taj nalet i ponovo je Partizan došao do komotnih 89:70.

Do kraja utakmice, rutinska partija domaćeg tima dovoljna za veliko slavlje crno-belih pred svojim navijačima kojih je bilo negde oko 18.000.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kori Volden sa 23 poena, Gordić je imao jedan manje, Markus Pejdž 19. Još jedan igrač je bio dvocifren, a to je kapiten Novica Veličković sa 10 poena.

14/34 je šutirao Partizan za tri poena na ovoj utakmici!

Goste je predvodio Gejns sa 21 poenom, dok su Gejmbl i Teodosić imali po 14. Još jedan Srbin u redovima Virtusa, Stefan Marković je imao samo jedan poen uz šest asistencija.

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu

PARTIZAN - VIRTUS BOLONJA 99:81

IV ČETVRTINA: (15:18)

10.minut - Virtus je za kraj postigao četiri poena i makar malo smanjio razliku. Prvo je za dva pogodio Gejns, a utakmicu je zaključio Miloš Teodosić nakon prodora

9.minut - Koraci Ognjena Jaramaza. Nema poena na obe strane i na kraju dva poena za goste.

8.minut - Dva poena Korija Voldena sa linije penala

7.minut - Promašaji na obe strane i dva poena Markosa

6.minut - Promašio je trojku Hamilton

5.minut - Zakucavanje Korija Voldena! Kajl Vims pogađa trojku! Kori Volden dva poena!

4.minut - Greška u koracima Gejmbla. Trojka Korija Voldena!

3.minut - Nekoristi napad italijanski velikan, a zatim zakucava Nemanja Gordić.

2.minut - Promašaj Zagorca za tri i faul Jankovića. Dva poena Vimsa. Prekida seriju Virtusa trojkom, Markus Pejdž

1.minut - Pet vezanih poena Pajole!

III ČETVRTINA: (22:21)

10.minut - Trojka Nemanje Gordića! Polovičan učinak Rosija sa bacanja. Nema poena za Partizan, Gejmbl za dva poena! Za kraj treće deonice, dvojka Nemanje Gordića!

9.minut - Dva poena Markusa Pejdža, a potom i Gejnsa. Nemanja Gordić 2+1! Tri poena Gejnsa

10 poena kapitena Veličkovića!

8.minut - Četiri penala promašio je Partizan  zaredom!

7.minut - Dva poena Redinga, a uzvraća Hanter

6.minut -  Promašio je trjoku Tomas, na drugoj strani promašaj Hantera nakon pasa Teodosića. Pejdž 1/2 sa penala

Srpski tandem bez rešenja za Partizan

5. minut - Nova trojka Korija Voldena, a seriju trojki nastavlja Zagorac!

4.minut - Prvi poeni za Partizan u drugom poluvremenu, dvojka Zagorca! Pogađa Gembl na drugoj strani.

3.minut - Trojka Miloša Teodosića!

2.minut - Dva promašena zicera za crno-bela i dva poena Vimsa

1.minut - Promašio je Birčević trojku, na drugoj strani. Nesportski faul Zagorca! Vims je pogodio oba puta sa linije penala, a zatim pogađa i Gejml za dva.

II ČETVRTINA: (36:19)

10.minut - Reding 1/2 sa linije penala, isti učinak Gejnsa na drugoj strani. Novica Veličković nastavlja polovična bacanja oba tima, a u istom ritmu je i Stefan Marković. Teodosić prekida seriju promaša sa penala, sada je on siguran oba puta. Za kraj prvog poluvremena dvojka Radeta Zagorca!

9.minut - Dva poena na obe strane, prvo Marković , a potom i Kori Volden

8.minut - Trojka Gejnsa i dva poena Jankovića

7.minut - Ognjen Jaramaz u prodoru za dva poena. Gembl pogađa za dva

6.minut - Nemanja Gordić trojka! Zatim promašene trojke Teodosića i Jaramaza! Faul Teodosića nad Gordićem na šutu za tri poena, sva tri bacanja iskoristio je Gordić

5.minut - Alej-up Gordića i Mozlija! Gejns polovičan sa bacanja, trojka Novice Veličkovića na drugoj strani! Dva poena Gejnsa ispod koša

4.minut - Pejdž pogađa za dva nakon promašaja Zagorca, Virtus nije iskoristio napad i na kraju faul Stefana Markovića. Ponovo siguran sa bacanja Gordić. Oba puta siguran Miloš Teodosić

3.minut - Srpski tandem iz Virtusa ne može ništa da uradi... Mozli nije pogodio, ali je faul izborio Birčević. Krilni centar 1/2 sa bacanja. Gembl pogađa za dva

2.minut - Dve trojke Markusa Pejdža zaredom!

1.minut - Neiskorišćeni napadi na obe strane. Gordić 2/2 sa bacanja

Drugi susret ove grupe: Darušafaka - Trento 73:69

I ČETVRTINA: (26:23)

10.minut - Dva poena Hantera, pa potom i trojka Gejnsa! Precizan oba puta sa linije bacanja Nemanja Gordić. Na drugoj strani faul Redinga nad Hanterom. Polovičan je bio Amerikanac sa linije penala

9.minut - Markus Pejdž sada pogađa trojku! Mozli na 1/2 sa linije penala. Neiskorišćeni napadi na obe strane

8.minut - Kakva odbrana crno-belih i nova magija Korija Voldena, 3/3 za tri poena! Nakon tajm-auta Virtusa, trojka Gejnsa!

7.minut - Trojka Ognjena Jaramaza!

6.minut - Dobra odbrana gostiju i trojka Miloša Teodosića! Nije uspeo da pogodi sada kapiten Partizana Novica Veličković. Ipak, Virtus to nije kaznio jer je Teodosiću sviran faul u napadu. Promašio je Jaramaz, ali je popravio dvojkom Redži Reding

5.minut - Nova trojka Korija Voldena! Ipak, Virtus je siguran u napadu preko Ričija koji je pogodio dvojku

4.minut - Trojka Korija Voldena, pa dva poena Novice Veličkovića. Dvojka Miloša Teodosića na drugoj strani

3.minut - Probudio se Virtus, zakucavanje Gembla. Zagorac ponovo nije iskoristio napad, sada još dva poena Gembla

2.minut - Stefan Marković je promašio trojku! Faul u napadu Zagorca i trojka Ričija na drugoj strani!

1.minut - Utakmica je počela! Virtus ne koristi prvi napad, sa druge strane dva poena Novice Veličkovića. Ponovo greška italijanskog velikana, sviran je faul u napadu. Ponovo za dva kapiten Partizana!

Povratak legende...

19.50 - Sale Đorđević dobio aplauze pune "Štark arene"

19.40 - Sada je vreme da pogledamo kako je u "Štark areni"

19.30 - Trenutno stanje ispred "Štark arene"

RepublikaFoto: ST/Todor Petković

19.20 - Inače, ovo je meč prvog i trećeg favorita za osvajanje Evrokupa po kladionicama, ali crno-bele to ne treba da plaši, mnogo puta su i kao autcajderi dolazili do fenomenalne igre i pobeda

Drugi susret ove grupe: Darušafaka - Trento 36:30 (POLUVREME)

19.10 - Dres italijanskog velikana nose kapiten reprezentacije Srbije, Miloš Teodosić i nekadašnji plejmejker "orlova", Stefan Pefi Marković

Miloš Teodosić i Stefan Marković

19.00 - Izabranici Andree Trinkijerija su do ove faze stigli sa druge pozicije u grupi B sa skorom od 7 pobeda i 3 poraza

Sa druge strane, četa Aleksandra Đorđevića je zauzela lidersko mesto sa 8 trijumfa i 2 neuspeha