Surova osveta za poraz: Zvezda vozila 100 na sat i oduvala Krku!

06.01.2020

17:47

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Krku sa 101:77 u okviru 14. kola ABA lige.

Kevin Panter

Ekipa Dragana Šakote stigla je do osmog trijumfa, dok je Krka doživela deveti poraz u regionalnom takmičenju.

Aktuelni šampion utakmicu je prelomio u drugom poluvremenu koje je dobio rezultatom – 51:30.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 16 poena, po 13 su postigli Simanić i Davidovac, Lazić je ubacio 12, dok je Braun imao osam poena, 11 asistencija i četiri ukradene lopte.

Goste je predvodio Glen Kouzi sa 19 poena, Ramljak je ubacio 12, a Marineli 13 poena.

Zvezda je odlično otvorila utakmicu, pa je tako posle samo dva minuta rezultat bio 7:0. Krka je uspela da se povrati, uhvati ritam i pokaže da crveno-belima neće biti nimalo lako.

Prva četvrtina završena je rezultatom 25:18 za klub s Malog Kalemegdana.

Šampion Srbije i regiona odigrao je veoma loše tokom deset minuta druge deonice. Krka je dobro šutirala, Zvezda je mekano ulazila u duele i dopustila je protivniku da postigne čak 29 poena.

Dobro je funkcionisao napad domaćih, međutim odbrana je bila problem i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 50:47.

Crveno-beli su morali da se uozbilje u nastavku i to se upravo desilo. Intenzitet u odbrani je podignut, Krka više nije pogađala u kontinuitetu i razlika je samo rasla.

Zvezda nije dopustila protivniku da se vrati i u poslednju četvrtinu se ušlo sa 79:63.

Ekipa Dragana Šakote nastavila je istom ritmu. Prednost je samo rasla i pitanje pobednika je ubrzo rešeno.