Valensija nastavila niz poraza Žalgirisa, Marinković neprimetan

13.12.2019

20:17

Košarkaši Valensije savladali su Žalgiris na gostovanju 86:82 i tako došli do pete pobede u ovoj sezoni Evrolige.

Pobeda u Litvaniji

Ovo je bio sedmi uzastopni poraz Žalgirisa i posle pobede Zenita nad ASVEL-om litvanski tim je poslednji na tabeli Evrolige.

Utakmica je rešena u trećoj četvrtini u kojoj je Žalgiris postigao samo 9 poena, a prednost stečenu u tom periodu igre gosti su uspeli da zadrže u poslednjih 10 minuta.

Luj Laberi je bio najboljii u pobedničkom timu sa 22 poena, uz 5 skokova. Kino Kolom je zamalo došao do dabl-dabla pošto je uz 12 poena imao 9 asistencija.

Kod Žalgirisa Edgaras Uljanovas je imao 16, a Tomas Vokap 15 poena.

Vanja Marinković je imao tiho veče i postigao je 4 poena. Pogodio je jednu od dve trojke i tome je dodao jedno pogođeno slobodno bacanje.