Fenomenalna partija Lorenca Brauna, crveno-beli posle produžetka savladali hrabre "pantere" iz Železnika!

08.12.2019

16:36 >> 19:17

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP 95:89 u derbiju desetog kola ABA lige posle četrdeset i pet minuta košarke u hali "Aleksandar Nikolić.“

Neverovatna rola Lorenca Brauna!

Crveno-beli su do trijumfa u dvorani Aleksandar Nikolić stigli serijom 7:0 u finišu dodatnog perioda za beg na 89:84.

Panteri su trojkom Ilije Đokovića poveli sa 84:82 na dva minuta do kraja produžetka, ali je usledio nalet Zvezde, koja je uz pet poena Dejana Davidovca kreirala pomenutu seriju i upisala pobedu.

Regionalni šampion je imao velikih problema protiv gostiju iz Železnika tokom cele utakmice i nijednog trenutka nije pronašao svoj ritam.

Posle +10 (69:59) u korist FMP u uvodnim minutama poslednje četvrtine, delovalo je da će tim Dragana Šakote upisati drugi uzastopni poraz.

Usledila je, ipak, serija domaćih 8:0 i ulazak u neizvesnu završnicu.

Tamo je Zvezda pri rezultatu 77:77 imala poslednji napad, međutim, Lorenzo Braun je bio neprecizan u poslednjim sekundama.

To se, ipak, nije "obilo o glavu" domaćima, koji su u produžetku uspeli da slave.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Lorenzo Braun sa 25 poena (8/8 bacanja), uz 7 asistencija i po 5 ukradenih i izgubljenih lopti.

12 poena za iskusnog Amerikanca!

Davidovac je upisao 18 poena (10/10 bacanja, 2/2 za tri), Džejms Gist 12, a Čarls Dženkins 10.

U redovima FMP najbolji je bio Okben Ulbaj sa 19 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Marko Pecarski je imao 15 poena, 12 je ubacio Marko tejić, a 11 Stefan Đorđević.

Solidna partija Bilija Berona - 8 poena, jedan skok i tri asistencije

Crveno-beli su četvrti na tabeli sa 6-4, a isti skor ima i tim iz Železnika na petoj poziciji.

U narednom kolu regionalni i srpski šampion gostuje Zadru, dok će FMP dočekati lidera, podgoričku Budućnost.

CRVENA ZVEZDA - FMP 95:89

PRODUŽETAK: (18:12)

5.minut - Promašio je Đorđević za dva. Trojka Davidovca iz kornera! Oba puta je precizan bio Lorenco Braun sa linije penala, ali Ulubaj pogađa za tri ponovo! Precizan sada i Bili Beron oba puta sa linije penala. Ulubaj polovičan sa penala. Ponovo bacanja, ovoga puta Dejan Davidovac siguran oba puta sa linije penala za kraj ovog veoma zanimljivog duela

Odličan produžetak za crveno-bele!

4.minut - Nova dva poena za Gista, nerešeno je u Pioniru. Promašio je trojku Ulubaj, posle svega, Dejan Davidovac je fauliran i imaće slobodna bacanja. Precizan oba puta

3.minut - Promašio je Ilija Đoković oba penala. Dejan Davidovac trojka! Vraća trojku Ilija Đoković

2.minut - Lorenco Braun je imao otvoren prostor kao livadu i pogodio za dva!

1.minut - Prvi poeni u produžetku za goste. Oba promašaja za Gista sa linije penala. Lep pas i zakucavanje Stefana Đorđevića

IV ČETVRTINA: (22:17)

10.minut - Jedva je stigao Beron loptu, došao je do lopte Dženkins i na kraju pogodio za dva! Trojka Ulubaja za tri i PRODUŽETKE!

9.minut - Ulubaj popravlja svoju grešku i sada pogađa za dva. Promašio je trojku Beron, ali je Lorenco Braun pogodio ispod obruča za dva

8.minut - Greši Ulubaj, ukrao je loptu Dženkins, na kraju faul Pota nad Braunom i slobodna bacanja za američkog plejmejkera. Lorenco Braun siguran oba puta sa penala. Promašio je trojku Radovanović na isteku napada svog tima. Gist zakucava nakon lepog pasa Brauna

7.minut - Promašio je trojku Uskoković, na kraju je do lopte došao Radovanović i na kraju je fauliran. Sa linije penala precizan oba puta Radovanović. Pogađa Džejms Gist iz ugla

Tehnička greška i kraj utakmice za Derika Brauna!

6.minut - Nastavlja se serija Crvene zvezde. Dva poena sa slobodnih bacanja upisao je Lorenco Braun, a potom je isto precizan bio i njegov prezimenjak Derik. Promašio je za dva Aleksa Radanov, na drugoj strani takođe i Derik Braun

5.minut - Bili Beron siguran za dva poena, statičan napad gostiju i na kraju odbrana Lorenca Brauna i dva poena Dejana Davidovca

4.minut - Ponovo je promašio trojku Beron, ukrao je sada loptu Derik Braun i na kraju zakucao. Brzo se igra, Marko Tejić pogađa za dva

3.minut - Nema rešenja Zvezda, promašio je sada trojku i Bili Beron. Zatim Gist pogađa pod faulom, ali je promašio slobodno bacanje. Trojka Marka Pecarkog!

2.minut - Duel dva plejmejkera i rampa Brauna za Đokovića. Nova dva poena za Jeremića. Promašio je trojku Dobrić nakon pasa Dženkinsa. Na drugoj strani promašio je trojku Đoković

1.minut - Promašio je trojku Momirov, ali na kraju dva poena Tejića posle prodora. Faul u napadu Majkla Odža

III ČETVRTINA: (17:19)

10.minut - Još dva poena za Marka Pecarskog, a onda ukradena lopta i laka dva poena na polaganju u kontri za Ulubaja

9.minut - Trojka Ognjena Dobrića i tajm-aut za Vladimira Jovanovića! Nakon istog, njegovi puleni dolaze do dva poena Marka Pecarskog koji je bio i fauliran. Precizan sa linije penala mladi centar

RepublikaFoto: fiba.com
Deset poena za sada za Marka Pecarskog!

8.minut - Ne koristi napad FMP, greška u koracima Marka Jeremića

7.minut - Lorenco Braun i Džejms Gist, alej-up i zakucavanje Gista! Trojka Ilije Đokovića za novo vođstvo gostiju!

6.minut - Prekida seriju domaćina Aleksa Radanov za dva!

5.minut - Dejan Davidovac oba puta siguran sa bacanja. Ponovo nema poena za goste, ali nema ni dva poena za Brauna

4.minut - Ponovo Lorenco Braun, neverovatna partija! Promašio je Radovanović posle duela sa Davidovcem. Osam vezanih poena Lorenca Brauna

3.minut - Serija dva poena sa obe strane. Prvo zakucavanje Đorđevića, a zatim Lorenco Braun posle prodora

2.minut - Nastavlja se serija gostiju, neverovatna trojka Ulubaja

1.minut - Kombinacija Brauna i Simanića bez poena, na drugoj strani odmah faul Gista nad Radanovim. Precizan oba puta sa penala Radanov, sada Simanić pogađa za dva

II ČETVRTINA: (17:18)

10.minut - Promašio je Gist za dva, dugo domaćin bez poena. Laki poeni Tejića posle duela sa Fajeom. Na drugoj strani ponovo promašaj Gista ispod koša. FMP je poslednji napad iskoristio preko Stefana Pota koji je pogodio sa distance za dva. Lorenco Braun nije pogodio poslednji šut u prvom poluvremenu

Stefan Pot

9.minut - Nagazio je liniju Lorenco Braun, krenuo je u šut za tri poena iz kornera, ali... Promašeni šutevi na obe strane, a posle manjeg duela Gista i Radanova, mladi srpski igrač je nagazio liniju

8.minut - Fauliran je Filip Čović, precizan oba puta sa penala je bio precizan plejmejker Crvene zvezde

7.minut - Prvi put na parketu Džejms Gist i odmah dva poena iskusnog Amerikanca. Ulubaj oba puta precizan sa penala. Promašio je trojku Čović

6.minut - Ukrao je loptu Jeremić i ponovo smo videli zakucavanje Đorđevića iz alej-upa. Promašio je sada Dženkins

5.minut - Promašaji na obe strane, prvo Momirov, a zatim i Faje.  Lep pas Đorđeviča i dva poena Marka Pecarskog

4.minut - Promašio je sada Pecarski za dva, kombinacija Fajea i Odža i zakucavanje centra! Promašio je Jeremić za dva, ali se lopta od Odža odbila u aut, novi napad za goste. Promašio je trojku Momirov

3.minut - Zakucava Derik Braun, pre toga je Marko Pecarski promašio polaganje. Nova dva poena za Marka Pecarskog, ali još jedna trojka Dženkinsa na drugoj strani!

2.minut - Trojke na obe strane - Prvo Jeremić, a onda i Čović! Đoković alej-up za Đorđevića

1.minut - Promašio je posle prodora Dženkins, na drugoj strani je fauliran Marko Pecarski. Polovičan centar i trojka Dženkinsa

I ČETVRTINA: (21:23)

10.minut - Promašio je trojku Jeremić, ali se lopta od Brauna odbila u aut. Serija gostiju, dva poena Radanova. Prvi poeni Dženkinsa za kraj prve četvrtine

9.minut - Dvojke na obe strane, sada poeni Filipa Čovića u korist domaćina, dok je Marko Pecarski pogodio za FMP

8.minut - Marko Radovanović donosi prednost gostima, nova dva poena za njega! Dejan Davidovac siguran oba puta sa linije penala, na drugoj strani poeni Jeremića

7.minut - Dva poena Brauna, a zatim serija gostiju od 4:0

6.minut - Odličan prodor i sigurna dva poena za Bilija Berona. Marko Tejić polovičan sa linije penala. Nije iskoristila Zvezda napad, usledio je pas Brauna do Kuzmića, ali centar nije uspeo da stigne loptu. Marko Radovanović odličan nakon skoka i postiže dva poena

Prva puška crveno-belih

5.minut - Ukrao je loptu Lorenco Braun i u kontri je pogodio za dva. Trojka Ulubaja, smanjuje prednost gost iz Železnika

4.minut - Nema poena na obe strane. Lep pas Brauna ka Davidovcu, ali je Dejan Davidovac fauliran. Precizan je bio oba puta sa linije penala

3.minut - Prva trojka za goste, Marko Tejić! Promašio je trojku Beron, ali je dobar na ofanzivnom skoku bio Kuzmić,  imaće dva bacanja posle faula. Precizan oba puta sa penala iskusni centar

2.minut - Rampa Radovanovića nad Bilijem Beronom, a zatim laki poeni za istog igrača. Ponovo Lorenco Braun, ovoga puta za dva

1.minut - Prvi napad FMP nije iskoristio, Ulubaj je promašio trojku. Na drugoj strani dva promašaja ispod koša Kuzmića nakon pasa Lorenca Brauna. Prvi poen na utakmici, trojka Brauna!

UTAKMICA JE POČELA!

17.45 - Zanimljivo je da šampion Jadrana i Srbije nema nijedan poraz protiv "pantera." Snage su odmerili 19 puta i uvek su trijumf upisali crveno-beli

17.30 - Pred ovaj susret, ekipa Dragana Šakote zauzima sedmo mesto sa skorom 5/4, dok je četa Vladimira Jovanovića na petoj poziciji sa saldom od šest pobeda i tri poraza