Efes "zgazio" Bajern: Šejn Larkin postigao rekord Evrolige protiv Bajerna!

29.11.2019

19:35

Košarkaši Efesa slavili su u meču 11. kola Evrolige protiv Bajerna rezultatom 104:75, uz nestavrnu partiju Šejna Larkina koji je postigao rekord Evrolige!

Šejn Larkin

Istanbulski tim je bolje otvorio duel u dvorani "Sinan Erdem" i posle uvodnih 10 minuta stekao osam poena prednosti.

Ekipa Dejana Radonjića nije mogla da pronađe rešenje za raspoloženog Šejna Larkina, koji je u ovom meču bio nezaustavljiv i svakako je najviše doprineo ubedljivoj pobedi Efesa pogodivši čak 10 trojki iz 12 pokušaja.

Larkin je za 31 minut na terenu postigao 49 poena (5/7 za dva, 10/12 za tri, 9/10 sa linije penala), uz pet asistencija i četiri skoka, kao i ukupan indeks korisnosti 53.

Tako je Larkin oborio rekord u broju postignutih poena na jednoj utakmici od 2000. godine, kada se Evroliga igra pod okriljem ULEB.

Pratio ga je Sertač Sanli sa 17 poena, dok su Kris Singlton i Tibor Plajs dodali po 10. Krunoslav Simon je proveo 14 minuta na terenu i postigao dva poena, dok se Vasilije Micić za 21 minut nije upisao u poentere.

U redovima minhenske ekipe istakao se Vladimir Lučić sa 20 poena. Pratio ga je Danilo Bartel sa 11 poena.

Bila je to osma pobeda za prošlogodišnje finaliste. Bajern je na 16. mestu sa četiri pobede i sedam poraza.