Velika pobeda Partizana u Areni: Crno-beli se mučili, ali ipak savladali Ritas za TOP 16 fazu Evrokupa!

20.11.2019

18:01 >> 21:14

Košarkaši Partizana savladali su litvanski Ritas sa 86:81 u 8. Kolu grupe B Evrokupa. Ovom pobedom u beogradskoj „Štark areni“, izabranici Andree Trinkijerija obezbedili su plasman u TOP 16 fazu kontinentalnog takmičenja.

Mučio se Partizan, ali na kraju ipak slavio

Video se umor  kod Partizanovih igrača od derbija, nedostajalo je malo i energije, ali su na vreme uključili motore i dobrom igrom uspeli da reše sve probleme protiv nezgodnog Ritasa kog su sada tukli i u gostima i kod kuće. Za promenu, jer je Ritas pravio Partizanu dosta problema poslednjih sezona.

Partizan je ponovo demonstrirao veliku amplitudu u igri - od perioda u kojima je igrao odlično i pravio razliku, do trenutaka kada je delovao znatno lošije i gubio prednost. Ipak, na kraju je presudila odbrana crno-belih, a u samom finišu je pogađao i Ognjen Jaramaz.

Meč su crno-beli krenuli neubedljivo, jedino je raspoložen bio Rade Zagorad, koji je postigao prvih 12 poena crno-belih, ali su gosti iz Litvanije imali prednost.

Krajem prve i u drugoj četvrtini Partizan je stekao prednost koju do kraja nije ispuštao, a ona je početkom poslednje deonice iznosila i 18 razlike. Ipak, Ritas je uspeo da se vrati na jednocifren minus, ali nije imao snage za ogroman preokret.

Najbolji u beogradskoj ekipi bio je Rade Zagorac sa 17 poena, 16 je postigao Rašon Tomas, koji je imao i 5 skokova, dok je Nemanja Jaramaz imao 14. Odličan je bio i Mozli sa 10 poena, 3 skoka i 4 blokade.

U poraženoj ekipi Bendžijus je imao 15, Sirvidis 11, a Pako Krus je ubacio 10.

Partizan se sada nalazi na drugom mestu grupe B iza Venecije, koja takođe ima skor 6-2 posle pobede nad Tofašom, ali i bolji međusobni skor u odnosu na Partizan.

U narednom kolu crno-beli gostuju ekipi Lokomotive, dok Ritas putuje u Francusku, na noge Limožu.

PARTIZAN - RITAS 86:81

IV ČETVRTINA:

10.minut - Promašio je Tomas, a potom je trojku pogodio Sirvidis. Na drugoj dva poena Mozlija. Odbranio se Partizan, Sirvidis je odigrao preko pola, lopta za domaćina.  Oba bacanja promašio je Jaramaz, na drugoj strani je promašio i Holovej. Sada dva poena za goste i opet oba promašena penala za Partizan, sada Gordić

9.minut - Trojka Jaramaza, ali odmah vraća Bendžius! Lepo je pokušao Gordić, ali nije uspeo da pogodi

8.minut - Bendžius polovičan sa linije penala, prekida Ritasovu seriju dvojkom Jaramaz. Nema trojke Bendžiusa, na kraju posle svega faul Sirvidisa nad Tomasom

7.minut - Ritas u seriji, nova dva poena za goste iz Litvanije. Na drugoj strani nema poena za Partizan

6.minut - Trojka Sirvidisa, a potom i dva precizna penala Bendžiusa

5.minut - Nema poena za Jankovića, bilo je ovo na ivici faula, ali ipak bez sudijskog znaka. Ritas posle tajm-auta Trinkijeria pogađa ponovo za dva i smanjuje osetljivu prednost Partizana. Promašio je trojku Gordić, ponovo ispod koša Tomas i poeni iz odbojke za njega

4.minut - Ne koristi napad Partizan, na drugoj strani faul Pejdža. Serija dvojki, prvo je pogodio Janković a potom i Kajris

3.minut - Magija Zagorca za dva poena, prelepa solo akcija. Gosti konačno dolaze do poena, dvojka Kajrisa

2.minut - Rašon Tomas precizan za dva, Ritas ne koristi napad, problemi za goste

1.minut - Trojka Zagorca

III ČETVRTINA: (22:17)

10.minut - Ritas dolazi do dva poena i smanjuje prednost Partizana. Poslednji napad domaćina iskoristio je Markus Pejdž

9.minut - Nije pogodio trojku Berstou, skočio je i Mozli, na kraju lopta za Partizan. Dva poena Gordića na minut i po do kraja treće četvrtine

8.minut - Bedžius na liniji penala siguran, sa druge strane isto tako i Jaramaz. Ponovo Partizan koristi slobodna bacanja, sada je Mozli bio siguran oba puta. Nakon njega, Birčević polovičan sa linije penala

Tomas se probudio , za sada 12 poena!

7.minut - Bez poena na obe strane, uz izgubljene lopte

6.minut - Dve promašene otvorene trojke na obe strane. Sada trojka Markusa Pejdža i tajm-aut za Adomaitisa

5.minut - Ponovo Kruz za dva, na drugoj strani oba slobodna bacanja je iskoristio Tomas

4.minut - Tri vezana poena Kuza. Zatim izgubljena lopta Ritasa i zakucavanje Jaramaza

3.minut - Dva poena za Tomasa, Partizan je izgubio loptu, kontra Ritasa i poeni Hodasa. Novi faul u korist Partizana i novi poeni Tomasa sa linije penala

2.minut - Sirvidisova dvojka, na drugoj strani trojka Jaramaza. Oba puta sa linije penala precizan Berstou

1.minut - Prvo je Kruz pogodio bacanje, zatim je i za dva bio precizan Berstou

II ČETVRTINA: (23:19)

10.minut - Kontra Partizana i zakucavanje Nikole Jankovića. U narednom napadu, Partizan krade loptu, a Gordić pogađa za tri. Ipak je Ritas uspeo da se vrati i ponovo postigao trojku. Na kraju, posle dvadeset minuta, Partizan vodi sa +6 na poluvremenu

9.minut - Sada je Tomas pogodio za dva uz faul, ali ni on nije pogodio dodatno bacanje. Polovičan Ritas u ovom napadu sa penala, mnogo slobodnih bacanja u prvom poluvremenu. Oba puta precizan sa linije penala, sada Markus Pejdž

Probudio se Partizanov Amerikanac

8.minut - Ponovo dva poena Girdžiunasa. Precizan oba puta sa linije penala Ognjen Jaramaz. Na drugoj strani, Hajris je pogodio za dva pdo faulom, ali nije iskoristio dodatno bacanje

7.minut - Pod faulom je pogodio Girdžiunas, a zatim i dodatno slobodno bacanje. Ponovo je promašio trojku Trifunović, ali je ispod koša fauliran Mozli. Bio je precizan oba puta sa linije penala

Mozli leti po parketu Arene

6.minut - Tri poena Mozlija iz dva napada, između toga Ritas nije pogodio trojku

5.minut - Blaževič za dva uz sviran faul. Bio je precizan i sa linije penala

4.minut - Trojku pogađa Sirvidisi, još jedna blokada Mozlija

Turska, Bursa: Tofaš - Venecija 73:80

3.minut - Prekida Ritas seriju domaćina, dva poena Blaževića. Na drugoj strani, zgazio je Pejdž aut liniju

2.minut - Novi poeni za Partizan, Voldenov magičan pas i zakucavanje Jankovića. Ritas ne koristi još jedan napad, crno-beli u naletu, dva poena za Pejdža

1.minut - Greška u koracima Paka Kruza, na drugoj strani trojka Korija Voldena!

I ČETVRTINA: (23:21)

10.minut - Trojka Uroša Trifunovića, tajm-aut Adomaitis! Ne koristi Holovej poslednji napad Ritasa, na drugoj strani zakucavanje Mozlija za kraj prve četvrtine i vođstvo Partizana!

9.minut - Bendžijus je oba puta iskoristio slobodna bacanja, na drugoj strani polovičan sa linije penala bio je Tomas. Još jedna blokada Mozlija, treća! Promašio je Gordić čisto polaganje, ali je iz odbojke ispod koša pogodio tomas

8.minut - Gosti uvećevaju svoju prednost, nova dva poena. Sa druge strane, precizan sa linije penala oba puta Nemanja Gordić. Rampa Mozlija, kontra Partizana, ali ipak nema poena za Tomasa

7.minut - Nova greška u koracima domaćina, ovoga puta Tomas. Pokušao je Trifunović za tri iz kornera, ali bez uspeha

6.minut - Onda blokada Vila Mozlija, ali ne koristi to Ognjen Jaramaz, koji promašuje trojku. Zato Bendžijus pogađa sa distance i Andrea Trinkijeri je primoran da zatraži tajmaut

Fenomelna rola Radeta Zagorca

5.minut - Dva slobodna bacanja za Kruza - Meksikanac pogađa oba. A na drugoj strani poene postiže, pogađate, Rade Zagorac

4.minut - Dve trojke Zagorca u dva napada!

3.minut - Partizan je ukrao loptu, krenuo u kontru, ali je sudija svirao faul u napadu. Berstou precizan sa distance za dva. Ne koriste crno-beli napad, promašio je trojku Kori Volden. Ritas sada ne koristi napad jer je njima sviran faul u napadu

2.minut - Dva poena za crno-bele,Rade Zagorac. Berstou drugi strelac na utakmici za Ritas, na drugoj strani ponovo Rade Zagorac

1.minut - Partizan nije iskoristio prvi napad, loptu je ukrao Pako Kruz i na kraju poentirao za dva

SREĆNO PARTIZANE!

19.45 - Partizan će na ovom meču imati posebne GOSTE

19.30 - Šta je rekao trener Ritasa, Dainius Adomaitis, pročitajte OVDE

19.15 - Prethodni susret dve ekipe odigran je trećem kolu Evrokupa i tada su crno-beli slavili sa 66:61 u Viljnusu

19.00 - Pred ovo kolo, izabranici Andree Trinkijerija zauzimaju prvo mesto u grupi sa skorom 5/2, dok je gost na četvrtoj poziciji sa tri pobede i četiri poraza