Tofaš ubedljiv pred meč sa Partizanom!

10.11.2019

12:27

Košarkaši Tofaša savladali su na gostovanju Afion u meču sedmog kola turske Superlige rezultatom 84:73.

Košarkaši Tofaša u duelu sa Jaramazom

Ekipa Orhuna Enea je tako upisala šesti trijumf u turskom šampionatu, a sezonu nastavlju u Evrokupu duelom protiv Partizana.

Afion je bolje otvorio duel, ali je Tofaš već u drugoj deonici preuzeo inicijativu, a meč je praktično rešen u trećoj četvrtini koju je Tofaš doboi 30:10. nov. 19.

Uspeo je Afion u poslednjem periodu da pripreti još jednom, priđe na 10 poena zaostatka minut pre kraja meča, ali to nije bilo dovoljno za iznenađenje.

Najbolji u pobedi Tofaša bili su Tarik Tobajas Filip i Jašar sa po 16 poena, a dvocifreni su bili i Di Džej Vajt sa 12 i Devin Vilijams i Samjuel Meija sa po 11 ubačenih poena.

U redovima Afiona istakao se Džordon Krauford sa 17 poena. Gregord Hrovat je postigao 13 poena, a Pejton Oldridž 12.

Tofaš je drugi na tabeli sa šest pobeda i jednim porazom. Afion je na 10. mestu na tabeli sa dve pobede i pet poraza.

Duel između Tofaša i Partizana na programu je u utorak od 18 časova.