Crno-bela rutina: Partizan trojkama srušio Zadar!

09.11.2019

18:40

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Zadra u meču šestog kola ABA lige rezultatom 57:72.

RepublikaFoto: Zadar/Zvonko Kucelin
Detalj sa meča Zadar - Partizan

Veći deo prve četvrtine protekao je  u poenterskim serijama jednih i drugih. Partizan je najpre imaju svoju seriju 8:0, potom je Zadar uzvratio na isti način, da bi onda usledilo novih 8:0 u korist Partizana za vođstvo crno-belih od 16:10.

Gosti iz Beograda do kraja prvog poluvremena više nisu ispuštali vođstvo koje je u drugoj četvrtini postalo i dvocifreno, ali ono što kvari utisak o igri ekipe Andree Trinkijerija, jeste čak 11 izgubljenih lopti u prvom poluvremenu.

Ipak, crno-bele je odlično služio šut za tri poena, pogotovo Markusa Pejdža koji je odigrao sjajan meč, a razlika na poluvremenu je iznosila velikih 15 poena prednosti.

Partizan je dominirao praktično čitavim tokom meča, igrao je prepoznatljivo čvrstu odbranu, a prednost je najviša bila u poslednjoj deonici, u kojoj je bilo i 18 poena prednosti za crno-bele. Nisu imali šansu domaći košarkaši, razlika u kvalitetu je bila očigledna.

Gosti su pogodili 12 trojki, ali i izgubili 20 lopti, svejedno, lak trijumf Partizana.

U ekipi Zadra su bili najefikasniji Alen sa 16, Ivanov sa 10, a kod Partizana Pejdž 14, Jaramaz 13.

Za Partizan ovo je četvrta pobeda u šest utakmica, a Zadar je najveći kandidat za ispadanje, ima svih šest poraza.