Tomasove magije i Partizanov kvalitet presudili: Velika pobeda crno-belih i prvi poraz FMP-a u sezoni!

02.11.2019

21:03 >> 21:02

Košarkaši Partizna pobedili su FMP na svom parketu u petom kolu ABA lige rezultatom 90:85 i naneli im prvi poraz u sezoni.

RepublikaFoto: PHOTO: Partizan NIS
Čovek odluke!

Crno-beli su duel pred svojim navijačima prelomili serijom 11:0 na kraju treće deonice, kad su od -4 stigli do +7 (66:59).

U poslednjih 10 minuta Panteri su pretili i u nekoliko navrata prilazili na posed zaostatka, međutim, tim Andree Trinkijerija je sačuvao koncentraciju u finišu i upisao treći trijumf u regionalnom takmičenju.

Gosti iz Železnika su bolje otvorili utakmicu u dvorani Aleksandar Nikolić i vrlo brzo stekli sedam poena prednosti (11:4), međutim, Partizan se ekspresno vratio.

U nastavku je viđena rezultatska klackalica, a FMP je imao prednost tokom većeg dela trećeg kvartala, pre nego što je nastupila pomenuta serija domaćih i odlučujući trenuci meča.

Najzaslužniji za pobedu bio je Rašon Tomas sa 23 poena i pet skokova, a uz to je ubacio možda i presudnu dvojku na 40 sekundi do kraja za 88:82.

Nemanja Gordić je upisao 15 poena i pet asistecnija, Ognjen Jaramaz 10 poena, dok je Žanis Peiners zabeležio devet.

U redovima FMP, Aleksa Radanov imao je 18 poena, Duop Rit 14, a Stefan Đorđević 12. Stefan Pot je pored sedam poena zabeležio i 12 asistencija.

Klub iz Humske u utorak dočekuje Veneciju u Evrokupu, a potom gostuje Zadru u narednoj rundi ABA lige.

Panteri u sledećem kolu regionalnog takmičenja čekaju Mornar.

PARTIZAN - FMP 90:85

IV ČETVRTINA: (24:26)

10.minut - Partizan je u svojoj prvoj utakmici u Beogradu u okviru ABA lige ostvario pobedu i tako na naneo prvi poraz ekipi FMP-a

9.minut - FMP ponovo koristi slobodna bacanja. Jaramaz precizan sa linije penala oba puta

8.minut - Sjajan potez Jaramaza i dva poena za njega, na drugoj strani je pogodio trojku Radanov. Tomas pogađa ispod koša

7.minut - Ulubaj sa linije penala 2/2. Gordić pogađa preko polaganja. Pot je pobegao Tomasu i pogodio za dva

6.minut - Rajt je promašio, zatim je Jaramaz treći put zgazio aut liniju na ovoj utakmici. Rit je promašio dodatno slobodno bacanje posle dva poena, ali pogađa Gordić trojku na drugoj strani

5.minut - Tomas ponovo 2+1, izgubio je loptu FMP uz faul Radanova. Promašio je trojku Birčević, ali ne pogađa ni Radanov za dva

4.minut - Zakucavanje Rašona Tomasa, ali vraća dvojku Aleksa Radanov. Gubi loptu domaćin i dva poena Đorđevića

3.minut - Dolazi do poena FMP, na drugoj strani je promašio Tomas. Stefan Đorđević sa linije bacanja 2/2

2.minut - Dva poena za Partizan, zatim ponovo gubi loptu Pejners, ali bez posledica. Poeni Gordića uz faul, dodatno bacanje je iskoristio

1.minut - Promašeni šutevi na obe strane. Izgubio je loptu Pejners, a Rit pogađa za dva

III ČETVRTINA: (26:19)

10.minut - Trojka Birčevića! Ponovo FMP ne koristi bacanja, veliki problemi za goste. Sa druge strane je Jaramaz promašio trojku, ali se ispravio zakucavanjem

9.minut - Radanov je promašio oba penala, potom je Đorđevič došao do lopte i uposlio je Đokovića. Ipak, plejmejker gostiju je zgazio liniju.

8.minut - Četiri poena Partizana zaredom! Blokada Mozlija i dva poena sa penala

7.minut - Pogodio je trojku Pejdž, a potom je u narednom napadu Partizan došao do još jedne ukradene lopte. Pokušao je ponovo Pejdž za tri, ali nije pogodio. Radanov dva od dva sa penala

6.minut - Ponovo Rašon Tomas 2+1! Trojka Ulubaja

5.minut - Nije uspeo da pogodio dvojku Jaramaz, na drugoj strani faul Zagorca i penali za Jeremića koji koristi oba. Promašio je Gordić trojku

4.minut -Promašio je trojku Jaramaz, ali ni FMP ne koristi napad, Jeremić je promašio trojku

3.minut - Partizan dolazi do izjednačenja, dva poena Jankovića. Nova trojka za goste, sada je pogodio Pot. Sada na dva poena na obe strane, prvo Gordić, a potom i Đorđević

2.minut - Pogodio je Pot za novu prednost FMP-a, Tomas pogađa za dva uz faul. Loša odbrana domaćeg tima i trojka Jeremića

1.minut - Đorđević donosi prednost gostima, promašio je trojku Jaramaz

II ČETVRTINA: (21:20)

10.minut - Nova trojka gostiju, Rit! Rašon Tomas sada fauliran, ali pogađa, imaće dodatno bacanje koje je iskoristio za izjednačenje. Uskoković nije iskoristio dvojku, a na drugoj strani je Tomas zamalo pogodio sa pola terena!

9.minut - Kontra Partizana i poeni Pejnersa.  Na drugoj strani, Tejić polovičan sa linije penala

8.minut - Greške na obe strane, ali na kraju zakucavanje Mozlija

7.minut - Četiri vezana poena FMP-a, a zatim je promašio polaganje Zagorac. Kaznu koristi Uskoković za dva poena

6.minut - Pogađa dvojku Nemanja Gordić, a potom i Nikola Janković

5.minut - Janković pogađa za dva. Ostavio je Radanov loptu Đorđeviću, ovaj nije pogodio za dva. Nije iskoristio Janković napad, a na drugoj strani je Tejić pogodio za dva ispod koša

Jaramaz i Gordić protiv Radanova u borbi za loptu

4.minut - Pogađa Jaramaz veoma težak šut za dva poena. Trojka Radanova

3.minut - Dobra odbrana FMP-a, Tomas nije imao kud. Tehnička za Branka Jovanovića, trenera gostiju! Koristi jedno bacanje Partizan, a potom u poklonjem napadu pravi faul. Oba bacanja pogodio je Marko Tejić

2.minut - Pecarski greši u napadu gostiju, a na drugoj strani je liniju zgazio Jaramaz. Ponovo greška u koracima kod FMP-a, sada je u pitanju Marko Tejić. Magija Pejnersa, trojka  uz faul! Dodatno slobodno bacanje je pogodio

1.minut - Posle pasa Pota, Tejić siguran za dva poena

I ČETVRTINA: (19:20)

10.minut - Partizan greši ponovo, sada faul u napadu! Pogrešio je Pecarski u napadu FMP-a, na drugoj strani je pogodio trojku Pejners. Dve promašene trojke na obe strane, prvo Jeremić, a potom i Jaramaz

9.minut - Pogađa Đoković za dva, na drugoj strani Birčević je promašio trojku. Ponovo Đoković u napadu FMP-a, sada je pogodio trojku

8.minut - Ukrao je loptu Zagorac, a zakucava Mozli za preokret Partizana u ovim trenutcima

7.minut - Ne pogađa Đoković trojku, na drugoj strani Tomas iz okreta za dva. Ne koristi napad FMP, na parketu je sada Marko Pecarski. Ponovo Partizan ne koristi oba bacanja, sada Zagorac. Veliki promašaj Zagorca ispod reketa, Zagorac pogađa za dva iz okreta

Partizanove udarne igle

6.minut - Ovoga puta Janković sa linije penala bez pogodaka, na drugoj strani dva poena preko Tejića, zakucao je bivši košarkaš Zvezde. Novi faul na utakmici, sada je Pot napravio za liniju bacanja. Nemanja Gordić sa penala 2/2. Napad FMP ne koristi jer su svirani koraci za Pota.

5.minut - Greška Rita i novi napad za domaćina. Crno-beli poklon gostiju nisu iskoristili jer je Jaramaz zgazio aut liniju. Ponovo Rot ne koristi lep pas svojih saigrača. Tomas je bio u kontri sam i izborio je faul za bacanja. Amerikanac 2/2 sa penala. Dolazi FMp do dva poena preko Đorđevića

4.minut - Još jedna neiskorišćena trojka Tomasa, a na drugoj strani zakucavanje Rita. Sa linije penala oba puta precizan Nikola Janković

3.minut - Promašio je trojku Jaramaz, a odmah sledi nova trojka gostiju, ovoga puta Rit. Nije iskoristio napad Partizan, opet trojka za FMP, sada je pogodio Ulubaj

2.minut - Pogodio je Pot, ali je FMP-ov napad istekao. U narednom napadu Partizan nije iskoristio napad preko Zagorca. Prva trojka na meču, Aleksa Radanov i prvi poeni za FMP

1.minut - Odmah zakucavanje Zagorca! Pot nije iskoristio prvi napad gostiju, na drugoj strani ponovo Zagorac za dva

Utakmica beogradskih rivala je počela!

19.50 - Ekipa Vladimira Jovanovića je do sada u gostima pobeđivala Krku u Novom Mestu i Cibonu u Zagrebu, dok Parni Valjak na domaćem parketu do sada NIJE IGRAO!

19.30 - Izabranici Andree Trinkijerija u ovaj susret ulaze posle fenomenalnog saznanja o kome bruji cela Evropa. Više o tome pročitajte OVDE

19.05 - Pred ovo kolo, ekipa Partizana je na skoru 2/2, dok je FMP i dalje bez poraza, odnosno 4/0. Kada govorimo o međusobnim duelima dveju ekipa, crno-beli imaju 11, a "panteri" 7 pobeda iz osamnaest mečeva