Dabl-dabl Jokića u pobedi Denvera, Gudurić devet poena

24.10.2019

07:32

Srpski košarkaš Nikola Jokić dabl-dablom, sa 20 poena i 13 skokova, otvorio je novu sezonu NBA ligi i tako pomogao Denveru da upiše pobedu na gostovanju Portlandu 108:100.

Sjajan na otvaranju sezone!

Jokić je loše otvorio meč sa tri lične greške i odmarao skoro celo poluvreme, da bi u nastavku odlučio pobednika meča važnom trojkom tri minuta pre kraja.

Za 24 minuta na parketu upisao je i dve asistencije, a podršku je imao u saigračima Vilu Bartonu sa 16 i Džamalu Mareju sa 14, dok je na drugoj strani Demijan Lilard ubacio 32 poena.

Tandem Sakramenta Bogdan Bogdanović - Nemanja Bjelica nije bio zapažen u porazu u gostima od Finiksa 124:95.

Bogdanović je dao samo dva poena, uz loš šut iz igre 1/10, imao je dve asistencije i uhvatio dve lopte, dok je Bjelica zabeležio pet poena, četiri skoka i dve asistencije.

Sanse su do trijumfa vodili Devin Buker sa 22 i Deandre Ejton sa 18 pogodaka, dok je kod Kingsa Badi Hild dao 28.

Dobar zvaničan debi u najjačoj ligi sveta imao je Marko Gudurić sa devet poena za Memfis u porazu u Majamiju 120:101.

Za 24 minuta imao je još po dve asistencije i skoka u meču koji je obeležio košarkaš Majamiju Džastin Vinslou sa 27 pogodaka.

Takođe, Boban Marjanović nije dobio šansu za Dalas u trijumfu nad Vašingtonom 108:100, uz 34 poena Luke Dončića.